В Івано-Франківську відкрили інклюзивно-ресурсний центр

 • Сьогодні, 8 листопада, в Івано-Франківську відбулося відкриття інклюзивно-ресурсного центру.

  Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків на своєму офіційному сайті.

  Зараз у місті є 18 інклюзивних груп у дитячих садочках, ще 55 діток навчаються в інклюзивних класах. Цей центр має на меті налагодити співпрацю з особливими дітками, їхніми батьками та педагогами.

  У спілкуванні з ними працівники повинні визначити, чи може малеча навчатися у звичайних садочках та школах. Форму навчання обирають самі батьки. А заклад лише підбирає програму та напрямок, за яким треба працювати з цими дітками.

  «Інклюзія – це включення дітей з особливими потребами у звичайні класи та в групи у дитячих садочках. Тому важливо, щоб цей процес супроводжувався фахівцями. Адже європейська практика показує, що у більшості випадків, коли такі малюки вчаться у звичайних класах, а не у спеціалізованих, вони краще почуваються у суспільстві та й взагалі є щасливішими», – каже мер.

  За його словами, це не означає, що спеціалізовані заклади зникнуть, навчально-реабілітаційний центр працюватиме й надалі.

  Кошти на облаштування закладу виділили з міського бюджету. В перспективі, в місті повинен з’явитися ще один такий центр. Але зараз ще вирішують, де саме він має бути. Адже поки що, на ту кількість дітей, що є зараз, вистачає і одного.

  Читайте також: На Коломийщині відкрили інклюзивно-ресурсний центр

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!