У Франківську відкрили виставку до 130-річчя від дня народження Євгена Коновальця

 • Сьогодні, 14 червня, в Івано-Франківську в Музеї визвольної боротьби відбулось відкриття виставки, присвяченої 130-річчю від Дня народження Євгена Коновальця.

  Директор музею Ярослав Коретчук розповів про виставку детальніше.

  «Слід сказати про те, що виставка пов‘язана із 130 річницею Євгена Коновальця. Ми зібрали речі, які пов’язані з життям провідника. Частина його життя пройшла за кордоном, тому більшість речей нам передали з-за кордону», – говорить Ярослав Коретчук.

  Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська, наголосив на важливості проведення таких виставок, адже Євген Коновалець – унікальна постать, яка об‘єднує різні покоління і є символом боротьби за Українську державу.

  На виставці представили експонати, які відображають особисте і військово-політичне життя провідника: світлини, копії документів, періодичні видання тощо. Триватиме вона більше місяця, для того, аби гості та містяни мали можливість ознайомитись з частиною життя Євгена Коновальця.

 • Довідково: Євген Коновалець – полковник армії УНР, голова проводу ОУН. На початку Першої світової війни в серпні 1914 року його мобілізували до австрійської армії, згодом він потрапив до російського полону. За декілька років приступив до організації Українських збройних сил. Загинув 23 травня 1938 року від рук співробітника радянських спецслужб.

  Читайте також: У Франківську відзначать 130-ту річницю з Дня народження Євгена Коновальця

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!