У Франківську до 100-річчя ЗУНР відтворять вуличний бій за Ратушу

 • Сьогодні, 17 жовтня, в Музеї визвольної боротьби імені Степана Бандери презентували виставку “Івано-Франківськ – столиця ЗУНР”.

  Подію приурочили до 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки. Директор музею Ярослав Коретчук розповідає – тут показано як військову, так і соціальну сферу тогочасного життя.

  “Наша молода країна одразу була змушена вести боротьбу за незалежність. Тут листівки і особисті речі діячів ЗУНР, поштові картки тих часів, а також зброя і інші речі бійців УГА. Є речі з 1919 року, коли Станіславів був столицею ЗУНР і тут був уряд республіки – це був особливий час для нашого міста”, – каже Ярослав Коретчук.

  Крім того, до 100-річчя ЗУНР музей представить інтерактивну карту пам’яток, які збереглись в Івано-Франківську з того часу. А ще 31 жовтня проведуть історичну реконструкцію бою Української Галицької Армії проти польських підрозділів.

  “Бій буде вуличним – за Ратушу і площу Ринок. Будуть перестрілки, а потім з балкону Ратуші проголосять незалежність ЗУНР”, – пояснив Коретчук.

 • Читайте також: На Калущині капітально відремонтували могили бійців УПА

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!