У Франківську вперше показали фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”

 • В Івано-Франківську презентували фільм “Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго”. Прем’єра відбулася сьогодні, 10 жовтня.

  Режисерка стрічки Надія Парфан розповідає, що фільм одночасно і документальний, і художній. Таке у нас знімають не часто. Він розповідає історію ТКЕ з сторони представника профспілки:

  “Це фільм про прощання з радянською інфраструктурою. Але він і про тепло, і про людей. Надіюсь, після нього ми будемо краще спілкуватися із працівниками комунальних служб. Ми називаємо стрічку комунальною трагікомедією”, – наголошує Надія.

  Фільм повністю зняли в Івано-Франківську. Більша частина зйомок відбулася на території “Теплокомуненегро”. Стрічку також знімали в котельні на Симоненка, 3 та на ходу в машині. Заходила знімальна група з комунальниками і в підвали будинків та на інші об’єкти.

  Головний герой фільму Іван Гаврилишин каже, що коли створився хор, він був головою профспілки. Саме тому вся його організація лягла на нього:

  “В ТКЕ я працюю десь 20 років. Хору цьогоріч було 15 років і я весь цей час співаю у ньому”, – розповідає Гаврилишин.

  Чоловік наголошує, до цього він в кіно ніколи не знімався і завдяки фільму всі учасники хору стали артистами. Репетиції у них проходять раз на тиждень, тому найважче було зібрати весь колектив, адже кожен має ще свою основну роботу.

  “Ми звикли до зйомок. На репетиціях чи виступах навіть не звертали увагу на оператора, яких ходить за ногами”, – зазначає головний герой.

  Продюсер стрічки Ілля Гладштейн зазначає, що їхній фільм – один із найуспішніших документальних фільмів у 2019 році. Мовляв, завдяки таким роботам можна зрозуміти, що Україна стає цікава світу.

  Фільм зняли за кошти Держкіно, яке виділило на нього 1 мільйон 69 тисяч гривень. Вкластись в цей бюджет знімальній групі майже вдалося, проте довелося таки шукати додаткові гроші.

  Стрічка виходить у прокат з 17 жовтня. В кінотеатрах його показуватимуть тільки тиждень. В Інтернеті і на телебаченні він появиться десь за рік.

  Нагадаємо, «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно, телеканалу “Current Time” та Львівської кінокомісії. Продюсером виступив Ілля Гладштейн (Phalanstery Films). Світова прем’єра фільму відбулася на фестивалі Visions du Réel у швейцарському місті Ньйон. Українська — у європейському конкурсі документальних фільмів Одеського міжнародного кінофестивалю. Також фільм брав участь у конкурсній програмі кінофестивалю у Кракові, а у жовтні представить Україну на румунському фестивалі Astra. У вересні права на фільм придбала японська компанія NHK — найбільший телерадіомовник в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

         

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!