У Франківську встановили дві анотаційні дошки загиблим Героям

 • Їх встановили на фасаді навчального закладу захисників.

  В Івано-Франківську відкрили анотаційні дошки загиблим у російсько-українській війні Героям – Миколі Калиничу та Андрію Пилипонюку.

  Пам’ятні знали відкрили та освятили на стіні Вищого художнього професійного училища №3, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на міського голову Руслана Марцінківа.

  Микола Калинич тут здобував професію столяра, а 23-річний Андрій Пилипонюк навчався різьби по дереву та бересту.

  Микола Калинич загинув 15 лютого 2023 року

  Заступник командира бойової машини Микола Калинич, здобувши освіту столяра, певний час працював за кордоном. Після повернення до України і до моменту військової мобілізації працював автослюсарем. Із майбутньою дружиною Тетяною познайомились через інтернет і прожили 7 років подружнього життя. Допоки не почалася війна. У квітні 2022 року Микола став на захист України.

  “Важко говорити за таку людину, коли ти розумієш, що його нема. Ти відпустити не можеш. Важко прийняти, що війна забирає найкращих. Але знаю, що заради мене і заради тих, кого любив, він і пішов. Я знаю, що він з неба оберігає мене тут і дає мені на це сили. Що є багато речей, які я повинна зробити в пам’ять про нього», – каже дружина загиблого Тетяна Калинич.

  Загинув Микола Калинич 15 лютого 2023 року під час виконання бойового завдання на Бахмутському напрямку. Нагороджений орденом “За мужність та звитягу”. У загиблого Воїна залишились дружина та батьки.

  Андрій Пилипонюк загинув 24 лютого 2023 року

  Молодша сестра Андрія Пилипонюка розповідає, для молодших братів та сестер він став прикладом зі сталевим характером.

  “Не вірилося до останнього, поки не привезли його. Він був дуже хоробрим, сильним, справедливим. Завжди захищав і був завжди для нас. Він навчив нас дуже багато чого. Навчив бути сильними. Будучи на війні, не ми його заспокоювали, а він нас. Ніколи не казав, що там тяжко, чи ще щось. Він казав, що все буде добре, він справиться і війна закінчиться”, – розповідає Діана Пилипонюк.

  Після закінчення училища у 2020 році Андрія призвали до армії. Навесні 2022 року хлопець мав повернутися додому, але тоді вже почалась повномасштабна війна. І він разом із товаришами по службі стали на захист країни. Загинув Андрій Пилипонюк у день перших роковин початку повномасштабної війни – 24 лютого 2023 року під час штурму ворожих позицій в Мар’їнці.

  До теми: У Франківську відкрили анотаційні дошки загиблим Героям Андрію Барилюку та Вадиму Кутовому

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!