У Франківську виявили “британський” штам коронавірусу

 • Британський штам COVID-19 не впливає на ефективність вакцини Pfizer, AstraZeneca.

  Про це під час брифінгу «Прогнози та аналіз ситуації з поширенням COVID-19 в Україні. Хід кампанії з вакцинації» повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, інформує «Укрінформ».

  «Сьогодні, 4 березня, Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім.Громашевського НАМН виявив два мутованих штами коронавірусу саме з генетичними характеристиками, які відповідають британському варіанту. Мутацію виявили у зразках, відібраних два тижні тому на території міста Івано-Франківськ. Про це ми повідомили вже ВООЗ», – розповів Ляшко.

  За його словами, це свідчить про те, що на території України зафіксована циркуляція британського варіанту, який більш швидко передається від людини до людини. Він наголошує, за наявними даними, британська мутація вірусу не впливає на ефективність вакцини Pfizer, AstraZeneca, тому ними й надалі продовжують вакцинацію. Паралельно будуть також проводити дослідження , оскільки вже з’являється інформація щодо ефективності вакцини до південно- африканського варіанту коронавірусу.

  Віктор Ляшко додав, що нині проходить дослідження ще 48 зразків, відібраних від важкохворих у Івано-Франківській області, результати очікуються 5 березня або 8 березня. Результати цього дослідження дозволять, за словами Ляшка, виявити, наскільки широко ці мутації поширені в Україні.

  Ляшко зазначив, що поширеність різних штамів COVID-19 відрізняється в різних країнах. Наприклад, у Польщі серед усіх досліджень мутацій саме британський штам — це 9%. Водночас, у Данії, Великій Британії приблизно 40-45% усіх мутацій становить саме британський варіант.

  В Україні за минулу добу, 3 березня, зафіксували 10 057 нових випадків COVID-19, померли 194 хворих. З початку пандемії на коронавірус захворіли 1 374 762 особи.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!