У Галичі та околицях поблизу Бурштинської ТЕС почорнів сніг

 • У Галичі та навколишніх селах, що на Івано-Франківщині, випав чорний сніг. Світлини у соцмережі виклали жителі населених пунктів.

  Один із жителів Галича Роман Зіняк розповів, що переїхав сюди жити в 60 роках XX століття. Чоловік пригадує, відколи існує Бурштинська ТЕС, відтоді постійно є якісь викиди та пил у повітрі. Але такого кольору снігу чоловік за своє життя у Галичі не пам’ятає, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  “Я вам скажу чесно – я ще такого чорного не бачив. Ми позавчора виписалися з лікарні – там через вікно не видно. А сюди прийшли — Господи, я ще такого не бачив. Ще такого не було. Що то в них сталося? Чи то фільтри? Ну, маємо те, що маємо”, — розповідає Роман Зіняк.

  Сніг у місті чорний кожної зими, каже жителька Галича Надія. На думку Надії, це стається через те, що на Бурштинській ТЕС вночі відключають очисні фільтри. Жінка скаржиться, що цими викидами доводиться дихати. Окрім того, вона змушена постійно мити вікна в хаті та не сушить білизну на вулиці.

  “Дерева всі зіпсовані – яблуні, вишні, персик, абрикос – все зіпсоване. Оцим “ДРЕСом” все зіпсували. І така сама вода. А куди це піде? Все — в колодязь, ця чорнота. І ніхто за це не несе жодної відповідальності”, — каже Надія.

  На офіційній Facebook-сторінці Бурштинської ТЕС повідомили, що технологічних порушень на станції не було. 

  “Варто зазначити, що висока вологість повітря та зміна погодних умов є чинниками, які впливають на концентрацію опадів у певних місцях. Це можуть бути тверді частинки продуктів горіння, які осіли в момент зміни напрямку вітру. Брудний сніг, як на території територіальної громади, так і поза нею може виникати й від опалення твердим паливом (вугілля, деревина, пелети) котелень, заводів та інших будівель, які також функціонують в межах регіону”, — йдеться у дописі.

  Голова Галицької територіальної громади Олег Кантор розповів, що вже звернувся в усі служби, які, на його думку, мають відповідати за цю ситуацію. Також Олег Кантор повідомив, що 17 грудня відбудеться позачергова сесія Галицької міської ради, на якій розглянуть і це питання.

 • “Одним із перших питань порядку денного буде звернення до президента Зеленського, до Верховної Ради та Кабміну стосовно того, щоб створити комісію, яка перевірятиме умови праці на Бурштинській ТЕС. Мета перевірки — проконтролювати перевищення викидів шкідливих речовин в повітря й умов праці людей”, — розповів голова Галицької громади.

  Начальник управління за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в області Віталій Фіглевський розповів, що у Галичі працювала комісія, яка складається з представників міської ради, екоінспекції, Держпродспоживслужби. За результатами обстеження завтра відбудеться комісія ТЕБ та НС Галицької міської ради.

  Читайте також: У реанімації помер 32-річний чоловік, який постраждав від вибуху на Бурштинській ТЕС

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!