У Івано-Франківську обговорили новинки кардіології

  • 11 березня на Прикарпатті обговорили новітні досягнення і можливості в лікуванні серцево-судинних та споріднених з ними захворювань, в тому числі аритмій серця. Це стало можливе завдяки проведенню науково-практичної конференції «День аритмології на Івано-Франківщині».

    Захід організували для лікарів кардіологів, терапевтів, неврологів. Цьогорічна програма конференції була спрямована, насамперед, на освіту лікарів загальної практики сімейної медицини.

    Конференція відбулася в форматі майстер-класу, а також лекції провідних спеціалістів з питань клінічної аритмології, обговорення аспектів діагностики, лікування і попередження ускладнень фібриляції та тріпотіння передсердь з урахуванням Національної настанови, останніх рекомендацій Європейського товариства кардіологів (2016-2019) та рішень Ради експертів Асоціації кардіологів України і Асоціації аритмологів України (2019).

    Серед питань порядку денного – лікування шлуночкових аритмій; антитромботична терапія фібриляції передсердь; антикоагуляція після коронарного стентування у хворих з фібриляцією – тріпотінням передсердь. А також ведення пацієнта з постійною формою фібриляції передсердь та тактика лікаря при коморбідних станах у хворих з фібриляцією передсердь.

    «Тематика цієї конференції досить важлива, – каже співголова ГО «Всеукраїнська асоціація аритмологів України» доктор медичних наук, професор Олег Сичов, – адже серцево-судинні захворювання є головним чинником смертності в Україні. Ми сьогодні будемо обговорювати найактуальніші питання: профілактика раптової серцевої смерті, причини мозкових інсультів, нові методи і технічні засоби лікування в кардіології. Кожного року з питань порушення ритму серця та й взагалі профілактики і лікування в галузі кардіології з’являються нові можливості, які перш, ніж втілювати на практиці, нам потрібно обговорити. Саме тому такі важливі наші традиційні зустрічі».

  • Насамкінець професор наполегливо рекомендує прислухатися до свого серця та самопочуття. Якщо відчуваєте певні перебої в ритмі серця, є епізоди запаморочення, погіршення працездатності, не займайтеся самолікуванням, а відразу звертайтеся до лікаря.

    До теми: студенти-медики подарували дороге обладнання для обласного перинатального центру

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!