У Івано-Франківську вшановують пам’ять Героїв Крут (фото)

 • Сьогодні, 29 січня, в Івано-Франківському Меморіальному сквері відбулося віче-реквієм пам’яті Героїв Крут.

  Саме в це день виповнюється 103 роки від часу Бою під Крутами.

  «Ми нагадуємо людям, щоб вони не забували ці події. Якби ми звертали увагу на ті помилки, які були колись, то зараз могло б не було того, що відбувається у 2021 році. Саме цей бій, це була перша спроба України показати, що ми не Росія», – каже голова молодіжної організації «Братство УПА Олександр Данилюк.

  Начальник відділу внутрішньої політики МВК Ігор Кінаш розповів, що цього року через карантин, у вшануванні пам’яті є певні обмеження, які встановив Уряд.

  «Це одна із найважливіших дат, яка є в історії нашої України. Сюди прийшли молоді люди, які зацікавлені в історії нашої держави», – зауважив Кінаш.

  Директор Івано-Франківського музею визвольної боротьби Ярослав Коретчук нагадав, що саме в цьому бою загинули студенти та гімназисти. Додає, що з тієї події не залишилося офіційних документів. Тому наразі відомі не всі деталі.

  У Меморіальному сквері повели панахиду та віче пам’яті. Свічками виклали слово «Крути».

  Довідково: 29 січня 1918 року, українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України. Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який де-факто означав міжнародне визнання української незалежності.

  До слова, франківські патрульні святкують річницю (фоторепортаж)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!