У Калуші планують скорочення у жіночій консультації

 • “У Калуші хочуть закрити жіночу консультацію, а її працівників — скоротити або перевести в інші медзаклади”.

  Про це написала в соцмережі Facebook Анна Шегет, пишуть Вікна.

  У дописі також ідеться:

  “Більшість лікарів, які віддали роки цій установі, залишаться без роботи. А вагітним, дітям, гінекологічно та онкохворим Калуша буде нікуди звернутись за допомогою! При тому, що у жіночій консультації вони можуть зробити все на місці: чи це аналізи, чи УЗД, чи гінекологічні огляди й інші обстеження”.

  Ця новина зі щойно створеного акаунта обурила калушан. Під повідомленням вже з’явилося чимало негативних коментарів.

  “Закрити профільний заклад? Ну а чому б і ні? Відкрити там чергову кав’ярню? Чи чергову приватну клініку?” — пише Оля Андреєв.

  “Це вже пробите дно!!! Куди вагітних! А ріст жіночої онкології!? Далі вже нема куди — школи, а тепер і медзаклад», — коментує Ліля Паньків. — «Все направлене на те, щоб нікому вже було ходити ні в поліклініки, ні в школи”, — солідарна з нею Елена Вержбицкая.

  Утім, інформацію про можливе закриття жіночої консультації одразу спростувала заступниця Калуського міського голови Наталія Кінаш:

  “Звідки така інформація? Вона не відповідає дійсності… Ніякого наказу по Калуській ЦРЛ, структурним підрозділом якого є жіноча консультація, немає. Вчора я була присутня на черговій нараді з працівниками ЦРЛ, де керівництво інформувало про зменшення надходження коштів з НЗСУ в даний заклад. Йшла мова про оптимізацію в зв’язку з зменшенням кількості звертань пацієнтів. Для жіночої консультації це може вилитись в скорочення 1-2 посади. Але в жодному разі не про закриття жіночої консультації”.

  Згодом адміністратори пост у групі видалили. 

  У коментарі “Вікнам” Наталія Кінаш пояснила, що обговорюють можливість скорочення кількох посад лікарів. За її словами, Калуська ЦРЛ змушена шукати шляхи оптимізації видатків, оскільки виплат від Національної служби здоров’я України не вистачає на забезпечення діяльності лікарні: 96% коштів спрямовують на зарплату. Можливості розвитку суттєво обмежені: без міського бюджету планувати капітальні видатки лікарня не може. Крім того, поменшала кількість звернень пацієнтів у Калуську ЦРЛ, у тому числі і поменшало вагітних, які отримують медичні послуги в жіночій консультації.

  За словами Наталії Кінаш, зараз практично всі медичні заклади опинилися в схожій ситуації, оскільки ціни, за якими оплачує послуги НСЗУ, не відповідають реальним витратам закладів охорони здоров’я.

  Поки що питання закриття жіночої консультації не стоїть, а йдеться лише про оптимізацію. Проте не факт, що воно не з’явиться на порядку денному згодом. Так, за нормативними документами, супровід здорової вагітності належить до обов’язків сімейного лікаря. Так що в принципі за умови недостатності коштів і якщо виплати від НСЗУ і далі будуть зменшуватися, то може дійти і до більш радикальних кроків.

  “Нічого не можна виключати. Такі реалії життя”, — зазначила Наталія Кінаш.

  Читайте також:  У Калуші на бульварі Незалежності створять меморіальний комплекс, висотою сім метрів (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!