У Карпатах мешкають два стада зубрів, які ворогують між собою

 • 10 тонн сіна, 7 500 кг буряка, 4 000 кг капусти білокачанної та 3 750 кг кукурудзи заготовили для зубрів, які мешкають у Національному природному парку «Сколівські Бескиди».

  Як повідомив директор парку Василь Приндак, зараз тут мешкають 37 особин. Це — два окремих стада і ще два старих зубри, яких жодне стадо не хоче приймати до себе, пише “Галицький кореспондент” із посиланням на «Вголос» 

  За його словами, всі зубри дикі й зустріч з ними не віщує нічого хорошого. Василь Приндак нагадав, що у 2009-2010 роках до парку завезли зубрів, які виросли у зоопарку. Вони були відносно контактними, але з часом здичавіли.

  Директор парку каже, що нові зубри рік жили у вольєрі й згодом їх випустили у природу. Мета була — створити природне стадо.

  Друге стадо складається з зубрів, які народилися тут, в Сколівських Карпатах. Вони абсолютно не контактують з людьми та рідко приходять на підгодівлю. Тому лісники розкидують для тварин їжу у лісі.

  Щоправда, він зізнається, що ніхто не мав наміру створювати два стада. Тварини самі поділилися.

  Адже, за його словами, вожаком у зубрів є самка. Коли тварини йдуть їсти, то спочатку їсть вожачка, потім — великі самці, а вже потім — всі інші. Також добре видно, що коли стадо кудись йде, то його веде самка. Проте п’ять років тому вона померла.

 • «Вона не змогла розродитися і її з’їв ведмідь. Стадо почало вибирати нового вожака. На це місце претендувало дві самки: одна з тих, що завезені, і одна молода, яка народилася тут. Кожна з них мала своїх прихильників», — розповідає директор парку. 

  Тоді кілька тижнів самки з’ясовували стосунки. Зрештою, стадо поділилося на два: стару самку підтримали старші особини, молоду — молоді. Хоча є зубри, які перебігають зі стада в стадо і їдять і там, і там.

  До теми: «Бізони-нелегали на Прикарпатті». 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!