У Києві хочуть гарантій, що Україна буде членом НАТО незабаром після війни

 • Україна прагне стати членом Північноатлантичного Альянсу протягом нетривалого часу після досягнення військової перемоги над Росією. Також прагне отримати таку гарантію на саміті НАТО у Вільнюсі.

  Про це в інтерв’ю Politico в неділю заявив заступник міністра оборони України Володимир Гаврилов, повідомляє “Європейська правда“.

  За його словами, НАТО має надати Україні перелік кроків, які необхідно здійснити “з чітким підтвердженням того, що Україна є легітимним кандидатом” на членство в Альянсі.

  “Ми хотіли б почути план, дорожню карту або перелік дій, які повинні зробити обидві сторони – НАТО й Україна – для досягнення членства в дуже короткий період часу”, – сказав Гаврилов.

  Він визнав, що членство Києва в Альянсі неможливе, поки триває повномасштабна війна, “водночас ми маємо розуміти, що після нашої перемоги наш процес (вступу – ред.) до блоку буде дуже, дуже коротким”.

  Паралельно, додав заступник голови Міноборони, Україна вестиме переговори з НАТО про “систему гарантій безпеки” перехідний період до членства в Альянсі – зокрема зобов’язання країн НАТО допомогти Києву перемогти у війні, підтримку української економіки, а також підтримку санкцій та інших форм тиску на Росію.

  До теми: Прем’єрка Естонії: Нам потрібно, щоб Україна стала членом ЄС і НАТО

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!