У Латвії видали 34 розпорядження про виїзд громадянам Росії

 • Вони не виконали вимоги поправок до Закону про імміграцію і не подали документи для отримання посвідки на проживання у Латвії.

  У Латвії управління у справах громадянства і міграції (УСГМ) наразі видало 34 розпорядження про виїзд громадянам Росії. Про це розповів міністр внутрішніх справ Латвії Ріхард Козловскіс, якого цитує Delfi, повідомляє “Європейська правда“.

  Контролюючи виконання нових вимог Закону про імміграцію, прикордонники провели близько 800 фізичних перевірок. І отримали інформацію менш ніж про 600 осіб, які залишили Шенгенську зону.

  Понад 100 осіб не виявили за місцем проживання, але немає і даних про те, що вони покинули Латвію, розповів Козловскіс.

  На стадії оскарження і розгляду перебуває одне розпорядження про примусовий виїзд.

  “Наразі до примусового видворення ми не дійшли. Але ми, звичайно, будемо працювати. Я допускаю, що в кінцевому підсумку будуть і примусові видворення, але я бачу, що люди, які розуміють, що це був не жарт і вимоги реальні, до фізичного видворення не доходять і шукають шлях, як їм самим покинути країну”, – сказав Козловскіс.

  Закон про імміграцію

  Як повідомлялося, Закон про імміграцію передбачає, що термін дії постійної посвідки на тимчасове проживання, виданої громадянам Росії, закінчився у вересні 2023 року. Щоб жити в Латвії, їм потрібно було подати документи на статус постійного жителя Євросоюзу. А для цього подати в УСГМ довідку про знання державної мови на мінімальному рівні та наявність фінансових коштів. Люди віком від 75 років від іспиту звільнені.

 • В останній момент перед набуттям нормами чинності політики внесли в закон поправки, які передбачають для громадян Росії, які проживають у Латвії, ще два роки, протягом яких вони мають скласти іспит з латиської мови, щоб легально продовжити перебування в Латвії. Для цього вони мають отримати щонайменше тимчасову посвідку на проживання.

  У січні стало відомо, що Латвія може видворити 1 167 громадян Росії, які не виконали вимоги поправок до закону про імміграцію та не надали документи на отримання посвідки на проживання в країні.

  До теми: Литва посилила контроль, щоб запобігти нелегальному імпорту овочів з Росії

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!