У МАГАТЕ підтвердили мінування Запорізької АЕС

 • Експерти також підтвердили, що рівні радіації на ЗАЕС у нормі.

  На території окупованої Росією Запорізької АЕС залишаються міни, встановлені загарбниками раніше. Про це йдеться у заяві генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі, передає “Укрінформ”.

  “Під час обходу (території ЗАЕС – ред.) команда не помітила важкого озброєння, але підтвердила, що міни, про які повідомлялося раніше, залишилися на місці”, – йдеться у повідомленні.

  Зазначається, що експерти МАГАТЕ відвідали головні щити управління енергоблоків №2, 5 та 6. Вони зафіксували, що енергоблоки №2 і 5 залишаються у стані “холодної” зупинки, а енергоблок №6 – в стані “гарячої” зупинки. Крім того, команда відвідала аварійні дизель-генератори енергоблоків №4 і №5 та провела обхід периметра ЗАЕС.

  “Викликає занепокоєння укомплектованість станції персоналом, оскільки від початку збройного конфлікту ЗАЕС залишила значна кількість персоналу, в тому числі ліцензовані оператори з головних блочних щитів управління”, – заявили в МАГАТЕ.

  Раніше представники МАГАТЕ під час обходу 23 липня виявили протипіхотні міни на території Запорізької АЕС – у буферній зоні між бар’єрами внутрішнього та зовнішнього периметрів станції.

 • 3 серпня за маршрутом місії МАГАТЕ до Запорізької атомної електростанції українські сапери виявили дві російські міни.

  Читайте також: Росія планує збільшити військові видатки наступного року майже вдвічі, – Bloomberg

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!