«У Московського патріархату криза ідентичності», — глава УГКЦ

 • Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ вважає, що через приналежність до російської православної церкви і водночас переживання патріотичних почуттів деякі віруючі Московського патріархату зазнають кризи.

  Про це він сказав у інтерв’ю НВ.

  За його словами, зрозуміло, що українська православна церква (МП) — це невід’ємна частина руської православної церкви (РПЦ).

  Коли почалася війна для цієї церкви почався процес переживання кризи ідентичності: є вірні цій церкві і водночас лояльні українській державі патріоти, які захищають свою батьківщину.

  «Ця роздвоєність спричиняє внутрішню кризу», — пояснює він.

  Крім того, на думку ієрарха греко-католицької церкви, очевидним є факт колаборантства її представників з російським окупантом і те, що церковна верхівка УПЦ МП мляво відреагувала на множинні факти колобаранства їх священослужителеів з російськими окупантами.

  «Ми мусимо молитися за мудрість нашої влади і за її рішучість, щоб була політична воля діяти в певному напрямку. Тут всі рівні перед законом: чи православний, Московського патріархату, ПЦУ, чи католик, чи іудей, чи мусульман. І коли є доведений факт колаборантства з ворогом, держава не може мовчати, інакше вона покриває такий тип дій», — сказав він.

  З іншого боку, вважає глава УГКЦ, є свобода совісті і свободи релігії. Її дотримання є питанням національної безпеки, бо це важливо для держави з точки зору її зобов’язань перед світовим співтовариством.

  На його думку, влада має ретельно вивіряти, які інструменти використовувати для знешкодження московських агентів в рясах і не йти прямим шляхом заборон.

  «Наша церква вже колись була заборонена за часів Сталіна і що? Ми перемогли. Тобто заборонити когось це не означає припинити її існування. Якщо ми хочемо увіковічнити Московський патріархат в Україні, давайте його заборонимо. Це буде проти цілі, яку ми собі ставимо. Нам треба молитися за мудрість наших законотворців, щоби помогти їм тут второпно діяти», — сказав Шевчук.

  Також читайте: Різдво 25 грудня чи 7 січня: ПЦУ та УГКЦ спільно розглянуть реформу церковного календаря

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!