У неіснуючий інвестиційний фондовий ринок прикарпатка вклала понад 600 тисяч гривень

 • Жінка повірила шахраям і втратила чималу суму. Поліцейські неодноразово застерігали жителів Франківщини від таких шахрайських схем. Проте люди продовжують довіряти незнайомцям, які пропонують легкий заробіток в інтернеті.

  Жінка розповіла поліцейським, що переказала незнайомцям у мережі понад 600 тисяч гривень. Відомо, що потерпіла в одній із соцмереж натрапила на інформацію про можливість легкого заробітку, шляхом вкладення грошей в інвестиційний фондовий ринок.

  Із заявницею зв’язався нібито експерт вказаного фондового ринку. Аферист надавав інструкції, як здійснити купівлю криптовалюти на біржах, поповнюючи свій акаунт. Потерпіла протягом декількох місяців здійснювала поповнення банківських рахунків аферистам та виконувала їхні вказівки. При спробі вивести зароблені кошти, дана функція виявилась неактивною, а шахраї заблокували жінку в мережі.

  За цим фактом розпочато кримінальне провадження ч. 4 ст. 190 (Шахрайство, вчинене у великих розмірах) Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для встановлення причетних до шахрайської схеми осіб.

  Поліцейські застерігають!

  У жодному разі не перераховувати гроші на невідомі вам рахунки та не розголошуйте свої особисті дані незнайомцям.

  Щоб не втрапити у пастки шахраїв, пам’ятайте:

  • зазвичай зловмисники в мережі нав’язливо пропонують збільшити ваші заощадження в декілька разів, крім цього, шахраї можуть видавати себе за представника реальної інвестиційної компанії;
  • не існує гарантованих інвестицій або методу, який допоможе заробити велику суму грошей швидко і без зусиль;
  • у разі отримання подібної пропозиції слід знайти більше інформації про неї та компанію, з якою вона пов’язана, читайте відгуки;
  • якщо інвестиція та компанія виявляться реальними, ви повинні підтвердити особистість компанії та працівників, які пропонують вам угоду.

  Що робити, якщо ви стали жертвою інтернет-шахраїв

  • Зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій: чеки про оплату, квитанції з банку про здійснення грошових операцій, роздруківки оголошень, посилання на сайт тощо.
  • необхідно звернутись до найближчого відділу поліції або зателефонувати на лінію 102;
  • Не дайте себе ошукати!

  До теми: У минулому році в Україні правоохоронці викрили понад 80 тисяч «шахрайських» проваджень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!