У прикарпатському селі люди своїм коштом відновлюють старовинну церкву (ВІДЕО)

 • Люди вирішили відремонтувати храм після того, як він почав хилитися на один бік.

  Жителі села Цінева Дубівської територіальної громади, що на Івано-Франківщині, власним коштом ремонтують 278-річну церкву св. Архистратига Михаїла. Відновлювальні роботи тривають чотири роки.

  На них витратили понад 4 млн грн. Про це розповів виконувач обов’язків керівника ремонтно-відновлювальних робіт Олег Олексин, пише “Суспільне”.

  З його слів, зараз “обшивають” фасад дошками й перекривають дах.

  “Доводиться все міняти. Дахи були “завалені”, всередину вода потрапляла. Через це все гнило. Зараз ми робимо три сторони. Я думаю, через місяць перейдемо до передньої західної сторони. І як обіцяють наші майстри, до середини вересня мали б закінчити ці роботи”, — каже Олег Олексин.

  З його слів, люди вирішили відремонтувати храм після того, як він почав хилитися на один бік. Майстри з’ясували, що фундамент церкви просів на 18 см. Ремонтно-відновлювальні роботи розпочали із заміни підвалин. Потім храм майже повністю розібрали. Замінили пошкоджені дерев’яні бруси, перекрили дах, поставили пластикові вікна.

  Відремонтувати храм власними силами однією з перших запропонувала місцева жителька та краєзнавиця Любомира Василечко. Жінка каже: громада її підтримала.

  “Всі казали: “Я там хрестила дітей” або “Я там шлюб брала”. Ну як не реставрувати ту пам’ятку?” — каже Любомира Василечко.

 • З її слів, саме в цій церкві проводив служби митрополит Андрій Шептицький. Однак храм цінний й архітектурними особливостями.

  “Церкву побудували в 1745 році наші майстри-будівельники. Вони дуже талановиті — збудували 100 чи більше церков. Прізвища Томи Джурина й Демкова занесені ще тоді в Українську-радянську енциклопедію. Церква цінна тим, що майстри скріплювали дерево тиблями, не цвяхами”, — каже Любомира Василечко.

  Читайте також: Незвідана Городенківщина: Поточище – село, що таїть таємниці

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!