У школу: черга на blockchain

 • З березня в Івано-Франківській громаді стартує електронна реєстрація дітей у перші класи до закладів загальної середньої освіти. Така практика в Івано-Франківську діє вже другий рік поспіль.

  Три місяці

  Заступниця директора департаменту освіти і науки Наталія Микула розповідає, що о 6-ій годині ранку 1 березня 2022 року розпочинається електронна реєстрація. З цієї години шкільні адміністратори відкриють електронний доступ на порталі Bloqly  (https://school.bloqly.com), який створений з використанням технологій blockchain і на якому відбуватиметься реєстрація.

  “З цієї години батьки можуть зайти і зареєструвати свою дитину”, – говорить Наталія Микула.

  Доступ буде відкритий впродовж трьох місяців і закриється о 24-ій годині 31 травня.

  Після 15 червня діти, батьки яких з різних причин не змогли зареєструватися у так званій першій хвилі, ще до 31 серпня матимуть змогу пройти процедуру реєстрації.

  “Та, як показує минулорічний досвід, вже до 10 березня практично 90% дітей реєструють”, – додає посадовиця.

   

  Право вибору

  В Івано-Франківську створено 44 освітні округи, які закріплені за комунальними закладами освіти.

  На сайті реєстрації вказано територіальну приналежність освітніх закладів.

  “На blockchain, коли батьки реєструють свою дитину в той чи інший заклад, обов’язково є перелік вулиць, і можна подивитися, чи відноситься їхня вулиця до бажаного закладу”, –пояснює освітянка.

  Батьки можуть обрати кілька закладів, у які подають документи, не тільки за територією обслуговування.

  Щоправда, у випадку, якщо дитина проживає не за місцем обслуговування школи, така заявка буде розглядатися відповідно до черги, але за наявності вільних місць (не раніше 1 червня).

  “Безперечно, у заклади за територією обслуговування дитина зараховується першочергово. В інші, згідно з чинним законодавством, тільки за наявності вільних місць”, – пояснює Микула.

  Кожен заклад на своєму сайті вже розмістив інформацію про порядок зарахування учнів до 1 класу, перелік документів та інформацію про територію обслуговування.

  Кроки реєстрації:

  * “зареєструватися” на сторінці сайту https://school.bloqly.com;

  * після реєстрації підтвердити свою поштову адресу;

  * перейти у вкладку “Діти” та заповнити всі дані дитини, позначені зірочкою;

  * подати електронну заявку (перейти у вкладку “Заклади”) до закладу освіти, на території обслуговування якого дитина проживає.

  Про статус розгляду заявки на електронну поштову адресу буде надходити сповіщення.

  “Якщо дитині відмовлено у прийомі документів, то адміністратор закладу чітко вказує підставу відмови”, – додає Микула.

  Якщо дитина отримала позитивну відповідь, то батьки впродовж 10 днів, але не пізніше 31 травня, повинні подати у навчальний заклад такі документи:

  * заява одного з батьків дитини;

  * свідоцтво про народження дитини (оригінал – для проведення звірки) та копію;

  * медичну довідку №086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» (наказ МОЗ від 16.08.2010 р. №682);

  * копія та оригінал документа, що підтверджує місце проживання дитини (для підтвердження права на першочергове зарахування).

   

  Поза чергою

  Законодавством, як пояснює Наталія Микула, чітко передбачено і те, у якому випадку дитина має право на позачергове зарахування у заклад, незалежно від території обслуговування.

  Також право позачергового зарахування мають діти:

  * які є випускниками дошкільного закладу цього навчального закладу (в Івано-Франківську є тільки два такі заклади – початкова школа “Пасічнянська” та початкова школа імені Софії Русової);

  *діти, які є братами або сестрами учнів цього навчального закладу;

  *діти працівників закладу освіти.

   

   

  Позитивний досвід

  Електронна реєстрація дітей у перший клас стартувала в Івано-Франківську вперше минулого навчального року. І вона, зазначає Наталія Микула, показала свою ефективність.

  “Минулого року електронна реєстрація спрацювала дуже добре. Ніяких збоїв і зауважень не було. Це відзначали і батьки, і шкільні адміністратори. Вони справилися з тим напливом, який був найбільшим 1 і 2 березня”, – говорить освітянка.

  До слова, у 2022 році в Івано-Франківській міській громаді заплановано відкриття 138 перших класів орієнтовно для 3841 учня.

  “Ще у жовтні всі керівники закладів загальної середньої освіти отримали інформацію про те, скільки на їхній території обслуговування проживає потенційних першокласників”, – додає Наталія Микула.

   

  Марія ЛУТЧИН

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!