У трьох прикарпатських селах знімали короткометражний фільм про хлопчика, який мав дар (ФОТО)

 • Режисер переконаний, що ми мусимо популяризувати українську культуру.

  Нещодавно завершилися зйомки корометражного художнього фільму “Мессінг” за мотивами оповідання письменника Георгія Боти. Режисером уривку 10-хвилинної кінострічки став відомий на Прикарпатті майстер-кушнір, реставратор старовинних кептарів та кожухів Михайло Вінтонюк з Коломийщини.

  Слід зазначити, що Георгій Бота живе і працює у Чернівецькій області. “Галицькому кореспонденту” письменник розповів, що він раніше говорив румунською мовою і до 30-річного віку не розмовляв українською. Зрозумівши, що його твори читають українці у різних країнах світу: Америці, Греції, Італії, Іспанії, Польщі письменник вивчив мову і відтоді пише україномовні книги.

  Пан Георгій каже, що хоч цей фільм і перша режисерська робота Михайла Вінтонюка, але вийшов досить вдалий патріотичний фільм. Тут режисер майстерно показав побут прикарпатців, красу та велич краєвидів Карпат. У 10-ти хвилинному фільмі можна побачити процес, як раніше наші предки відбілювали полотно, їх домашній побут та сімейні традиції.

  У фільмі йдеться про українського хлопчика, який мав дар провидіння, зокрема умів передбачувати біду. Але тогочасна радянська влада насильно вивозить хлопця у Росію, де він проживає в інтернаті. Його дар приносить там йому нещастя – на нього чекає психлікарня, а згодом повернення в рідну Україну. Тоталітарний режим радянської влади наскільки зламує того хлопчину, що повернувшись додому він боїться говорити про свої видіння.

  “Маємо популяризувати українську культуру, – каже Михайло Вінтонюк. – Фільм “Мессінг”, то моя перша режисерська ластівка. Актори та краєвиди рідних Карпат в черговий раз продемонстрували, що ми, українці, духовно багатий народ, а наша країна прекрасна”.

  Зйомки фільму пройшли у трьох прикарпатських селах: Микуличин, Виженка та Грушів. Для фільму грали та співали Василь Кавацюк, етноспівачка, фіналістка “Голосу країни” Іванка Червінська виконала старовинну пісню, а мультиінструменталіст, сопілкар гурту “КАZKA” Дмитро Мазуряк заграв на дуді і також заспівав.

  Мар’яна ЛОКАТИР

  Читайте також: У мінівишивці кодує імена: як прикарпатка вишиває обереги та прикраси (ФОТО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!