У цьому році вже п’ятеро прикарпатців отруїлися грибами

 • У цьому році в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області зареєстрували п’ять випадків отруєнь дикорослими грибами.

  Всього потерпіло п’ятеро осіб, зокрема двоє дітей. Отруєння викликали умовно їстівні гриби- сироїжки, які потерпілі самостійно збирали в лісі.

  Тому для запобігання виникнення отруєнь грибами спеціалісти Головного управління рекомендують дотримуватись наступних правил:
  – Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.
  – Збирайте і купуйте тільки гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.
  – Не збирайте гриби:
  • якщо не впевнені, що знаєте їх – якими б апетитними вони не здавалися;
  • поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах;
  • невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення “бульба”, оточене оболонкою;
  • з ушкодженою ніжкою, старі, в’ялі, червиві або ослизлені;
  • шампіньйони та печериці, у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.
       – Не куштуйте сирі гриби на смак.
       – Перевірте вдома гриби ще раз. Усі сумнівні – викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом – викидайте.    Гриби добре промийте під проточною водою, у маслюків та мокрух зніміть з капелюшка слизьку плівку.
  – Піддавайте гриби кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
  – Дотримуйтесь технології приготування різних видів грибів. Вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби – грузді, вовнянки та інші, котрі містять молочний сік. Тим самим позбудетесь гірких речовин, які уражують слизову оболонку шлунку. Такої ж попередньої обробки вимагають сироїжки, свинухи, валуї та інші гіркі і їдкі на смак гриби.
  – Кип’ятіть гриби впродовж 30 хвилин у воді, після чого відвар злийте. Процедуру повторіть ще двічі.
  – Дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання – ботулізм. Гриби, які довго зберігалися, обов’язково прокип’ятіть 10-15 хвилин.
  – Пам’ятайте! Гриби не слід вживати дітям віком до 12 років, людям літнього віку та вагітним жінкам.
  – Не спокушайтесь на приємний колір та аромат грибів. Деякі отруйні гриби мають досить «апетитний» вигляд та приємно пахнуть. Пам’ятайте! Простих, швидких і в той же час надійних способів визначення отруйних чи їстівних грибів не існує.
  – Не збирайте гриби, якщо ви не впевнені у своїх знаннях чи поряд немає досвідченого грибника.
  – Споживайте печериці та гливи, вирощені у теплицях. В зарубіжних країнах отруєння дикорослими грибами трапляються рідко, оскільки люди майже не збирають їх у лісах.

  Читайте також: Закарпатці отруїлись грибами в Карпатах

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!