У Великій Британії більш суворо визначатимуть рейтинг фільмів зі сценами сексу та оголеності

 • Усе через те, що люди стали більше стурбовані тим, скільки сцен сексу та оголених тіл можуть бачити підлітки на екрані.

  Британська рада з класифікації фільмів (BBFC) прийме нові рекомендації, згідно з якими фільми з рейтингом 12 або 12А отримають рейтинг 15. Про це розповідає BBC, передає “Суспільне Культура”.

  BBFC провела перше за п’ять років велике дослідження аудиторії. Рада опитала 12 000 людей, щоб з’ясувати, як змінилося ставлення до сексу, насильства, вживання наркотиків і ненормативної лексики на екрані.

  Глядачі тепер хочуть “більш обережного підходу” до сексуальних сцен у фільмах на межі між категоріями 12 / 12A і 15, йдеться в повідомленні.

  Для фільмів з такими рейтингами (12 / 12A) законодавство передбачає, що сексуальна активність “може бути зображена стримано”. А оголеність “повинна бути короткою”.

  У фільмах з рейтингом 15 сексуальна активність може бути показана “але зазвичай без виразних деталей”, тоді як оголеність дозволена, “але деталі мають бути короткими або подані в комічному контексті”.

  У Великій Британії більш суворо підходитимуть до визначення рейтингу фільмів зі сценами сексу та оголеності: BBFC
  Рейтинг фільмів, який застосовують у Великій Британії. Фото: BBFC

  Результати дослідження в інших категоріях

  Дослідження також показало, що аудиторія задоволена тим, що класифікація стала більш поблажливою до деяких сексуальних сцен на межі рейтингу 15 і 18, особливо в комічних контекстах.

  Востаннє BBFC проводила подібне дослідження у 2019 році.

 • Тоді, як і зараз, сексуальне насильство залишається найбільшим предметом занепокоєння британської аудиторії. Однак із 2019 року зображення самогубства та самоушкодження піднялося на друге місце — опитані люди висловили бажання, щоб їх попереджали про такий тип контенту.

  Водночас аудиторія стала спокійніше ставитися до зображення вживання наркотиків на екрані. А батьки більш стурбовані нормалізацією ненормативної лексики, особливо термінів із сексуальними або мізогінними конотаціями.

  Президентка BBFC Наташа Каплінські зазначила, що організація прагне, щоб її діяльність відповідала “світу, який постійно змінюється навколо нас”.

  Читайте також: Рекорд за останні чотири роки: “Оскар-2024” подивилися 19,5 млн глядачів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!