У Верховині через недофінансування можуть закрити районну лікарню

 • 17 травня в селищного голови Василя Мицканюка відбулася нарада щодо критичного фінансового стану закладу по наданню вторинної допомоги населенню Верховинського району, а також проаналізували ситуацію, що може призвести до закриття лікарні.

  Реформа медичної галузі в період децентралізації надважкий і болючий процес, особливо коли це стосується жителів найвисокогірнішого району, тому зберегти та утримати лікарню – першочергове завдання керівництва всіх гілок влади району.

  Засновником закладу є Верховинська селищна рада, до повноважень якої належить фінансування комунальних послуг та енергоносіїв, підтримка матеріальної бази медзакладу, а фінансування за надані послуги по пакетах медичних гарантій відбувається з державного бюджету через єдиного закупівельника – НСЗУ.

  З 1 квітня 2021 року, КНП «Верховинська багатопрофільна лікарня» по Програмі медичних гарантій, згідно з укладеним договором із НСЗУ, отримує оплату по п’яти пакетах медичних послуг.

  Фонд заробітної плати в КНП «Верховинська багатопрофільна лікарня» для всіх 232 працівників за квітень місяць склав 2413,137 тис. грн. при недофінансуванні – 780,0 тис. грн. При цьому, для забезпечення виплати вкрай необхідних видатків (медикаменти, вироби медичного призначення, послуги, господарські витрати) сума складає 530,0 тис.грн, окрім енергоносіїв, які фінансуються за рахунок селищного бюджету. За новим договором заклад загально в місяць отримає приблизно 1633,0 тис. грн.

  Протягом минулого року і першого кварталу цього року різниця в недофінансуванні покривалася за рахунок пакету перехідного фінансового забезпечення НСЗУ.

  “На сьогодні, враховуючи всі плюси і мінуси Верховинська селищна рада не в змозі надати співфінансування для утримання цього закладу. Тому наше завдання – звертатися до депутатів Верховної Ради України, МОЗ, НСЗУ щодо виділення додаткової медичної субвенції для утримання цього закладу в наданні жителям району медичних послуг на найвисокогірніших висотах”, – кажуть у Верховинській селищній раді.

  Читайте також: Долинській лікарні дали останній шанс погасити борги за світло

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!