Українському паралімпійцю, який не бачив 30 років, медики з Польщі повернули зір

 • Польські медики повернули зір дзюдоїсту-паралімпійцю, який не бачив 30 років після аварії.

  Про це повідомили у Сілезькому медичному університеті в Катовіце.

  Процедуру проводив видатний офтальмолог, проф. Доктор Хабіт. н. з. Едвард Віл Іганья, завідувач кафедрою та клінічним відділенням офтальмології кафедри медичних наук Забже Сілезького медичного університету.

  Сергій Сидоренко, 55-річний українець, протягом тридцяти років бачив лише рух і світло після того, як потрапив в аварію. Про нього піклувалася дружина Тамара.

  Не дивлячись на це, він не відмовився від своєї пристрасті до спорту. Двічі здобував медалі з дзюдо на Паралімпіаді в Сіднеї та Пекіні.

  З початком повномасштабного вторгнення чоловік з родиною переїхав до Польщі. Там йому поставили діагноз – чоловік став чекати на операцію.

  «Ми провели процедуру видалення білої роговиці, поєднану з видаленням затемненої лінзи та трансплантацією американської штучної роговиці типу Бостон 1. Пацієнту повернувся зір у перший день після процедури», – розповідає проф. Доктор Хабіт. н. з. Едвард.

 • За словами професора, це був один з найзворушливіших моментів у його професійній кар’єрі.

  «Ніколи не забуду, як він дивився дружині в очі. Я не забуду вираз щастя в здорових очах. Це був особливий момент. Пацієнт тепер зможе нормально жити», – ділиться професор.

  Читайте також: Медики коломийської «десятки» отримали тактичні рюкзаки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!