Ультрамарафонець із Прикарпаття пробіг 100 кілометрів в Одесі

 • Минулих вихідних 25-26 вересня в Одесі відбувся найстаріший ультрамарафон в Україні протяжністю 100 км.

  Як повідомляють “Вікна”, ці змагання зазвичай відбуваються на початку квітня, але у зв’язку із карантином їх перенесли на кінець вересня.

  Головною умовою цих змагань було подолати 100 км за 24 години. Можна було бігти або йти пішки, головне — вкластися в ліміт часу.

  “У 2018 році я вже брав участь в цих змаганнях, але їхав тоді 100 км на велосипеді. При реєстрації можна було обрати одну з чотирьох дистанцій: бігти 100 км, їхати на велосипеді 100 км, подолати 15 км скандинавською ходьбою або зробити “залізну людину”: проїхати 100 км на велосипеді і одразу бігти 100 км”, — розповів Микола Таран із Івано-Франківська, бігун ультрамарафонець, рекордсмен України з ультрамарафонського бігу.

  Маршрут проходив 15 км трасою здоров’я біля моря, решту 85 км — за межами міста автомобільною дорогою. І це було небезпечно.

  “Я поставив собі завдання — бігти і не зупинятися. На кілька хвилин спинявся, щоб відмітитися, тільки на чотирьох контрольних пунктах. Особливо важко біглося ввечері: в темноті світили тільки фари вантажівок і легковиків. Розміток на трасі багато не було, ніхто не вказував куди бігти. Увесь маршрут я був у лідерах. Недарма вдома бігав двічі на день понад 25 км”, – каже Микола.

  Але на 85-му кілометрі ультрамарафонець звернув не в тому напрямку, тому набігав зайвих 15 км. Микола Таран знайшов сили повернутися і відмітитися на останньому контрольному пункті.

 • “А звідти залишилося найдовших 10 км в моєму житті: сил уже не було взагалі, судоми зводили обидві ноги”, — розповів франківець.

  Не зважаючи на біль, Микола Таран зміг фінішувати, подолавши 100 км за 11 годин 56 хвилин.

  “Але я можу тепер собою гордитися, бо всі 100 км пробіг! Зараз у мене тиждень відновлення і знову до бігу, адже наступного року мене чекає другий рекорд України, екстремальних 60 км далеко за межами України”, — анонсував ультрамарафонець.

  До слова, на Калущині відбудеться свято “Спортивна сім’я воїна”

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!