В Івано-Франківській обласній лікарні оперують епілепсію

 • Діагностика епілепсії є найдорожчою в нейрохірургії.

  У відділенні нейрохірургії Івано-Франківської обласної клінічної лікарні оперують епілепсію. У медзакладі для цього є все необхідне: команда фахівців, відповідне обладнання і одна з найпотужніших операційних в області та навіть в Україні, інформує пресслужба Івано-Франківської ОКЛ.

  «Маємо інтраопераційний нейромоніторинг та інтраопераційну електроенцефалографію, яку пишемо під час операції, і навігаційну систему, яка дозволяє вичислити зони, які підлягають видаленню, і відповідні мікроскопи, – розповідає завідувач відділення Андрій Мартин. – Все це необхідно, щоб оперувати епілепсію. Без зайвої скромності скажу, що наразі ми єдині в області знаємося на лікуванні цієї хвороби».

  При лікуванні епілепсії має бути фаховий мультидисциплінарний підхід: потрібно проводити консиліуми, залучати неврологів, психіатрів, епілептологів.

  Фахівці обласної клінічної лікарні тісно співпрацюють з Інститутом нейрохірургії, роблять спільні операції зі своїми київськими колегами.

  Епілепсію спричиняє зона в мозку та нейрони, які постійно знаходяться в активному стані. Коли їхній заряд стає більшим, тоді виникає приступ.

  Причин багато: вроджені зміни в мозку, пухлини, травми.

  «Є багато варіантів епілепсії, які хірургічно піддаються лікуванню. Не всі, але частину складних, затяжних епілепсій можна вилікувати хірургічно», – запевняє заввідділення Мартин.

 • За його словами, епілепсія у дітей найчастіше має вроджений характер.

  В Україні вже з’являються центри з лікування епілепсії, наприклад, у Львові та Закарпатті.

  До теми: В Івано-Франківській міській дитячій клінічній лікарні працює басейн

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!