В Івано-Франківську визначили переможців «Битви вертепів – 2024»

 • Захід проводиться на Прикарпатті вже вшосте.

  В Івано-Франківську обрали переможців фестивалю «Битва вертепів – 2024». Цьогоріч участь у фестивалі взяли учні 7-11 класів закладів загальної середньої освіти з Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей. Близько 650 учасників змагалися у двох номінаціях: «Вертеп» та «Маланка».

  Також виступали дорослі та дитячі колективи, які не брали участі в конкурсі, а показали свої вертепи, як гості заходу, повідомляють організатори.

  «Ми побачили гарне народне дійство. На жаль у попередні роки, через Covid і війну, ми не проводили це дійство, але цього року наважилися. Потрібно відновлювати нашу національну свідомість, творчість, пригадувати нашу автентичність, тому ми вважаємо, що таке свято є на часі навіть у період війни», – наголосила Іванна Бабецька, проректор із соціально-виховної роботи Університету Короля Данила.

  Цьогоріч у номінації «Маланка» переможцями стали:

  • 3-місце розділили колектив із смт Лисець та колектив с. Довгий Войнилів;
  • 2-місце – колектив із м. Чернівці;
  • 1-місце – колектив із смт Богородчани.

  У номінації «Вертеп» переможцями стали:

  • 3-місце розділили колектив із Пасічна та колектив м. Тернопіль;
  • 2-місце – колектив із м. Долина;
  • 1-місце – колектив із с. Криворівня.

  «Наші діти чують коляду із молоком матері. Їхні тати ходять у коляду. Ця коляда у нас живе, ми колядуємо в кожній хаті від Різдва до Йордана. Віримо, що дух людини живе навіть у тій хаті, яка стоїть пусткою. І віримо, що після коляди у тій хаті почнеться життя», – розповідає  керівниця колективу із Криворівні Верховинської ОТГ Василина Зеленчук.

  Нагадаємо, призовий фонд конкурсу склав 100 000 гривень. Учасники кращих фольклорних колективів зможуть навчатися в Університеті Короля Данила безкоштовно.

  До теми: На Прикарпатті молодь запрошують у школу футбольного арбітра

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!