В Україні набувають чинності зміни до ПДР (фото)

 • Із 1 листопада набувають чинності зміни до Правил дорожнього руху.

  Зміни здебільшого зумовлені необхідністю приведення положень ПДР у відповідність до національних стандартів України, а саме — ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 2587:2021, які розроблені з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки та сигнали, інформують у Патрульній поліції.

  Які нововведення на нас чекають:

  Нові дорожні знаки

  З’являться нові дорожні знаки — житлова зона, пішохідна доріжка, початок населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборона руху транспортних засобів, автозаправні/електрозарядні станції, місце для зарядки електромобілів, платна дорога та її кінець, острівець безпеки, діагональний пішохідний перехід та інші.

   Нова дорожня розмітка

  Вводиться нова розмітка для позначення засобу для заспокоєння руху; виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв’язки; перед виходами з території шкіл; для позначення місця концентрації ДТП; для позначення виділених місць паркування уздовж доріг тощо.

  До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.

  У ПДР змінили вимоги щодо крайової дорожньої розмітки відповідно до положень ДСТУ 2587:2021, де крайовою є лише розмітка 1.2.

  Саме КУпАП зміни не торкнулись, тож відповідальність за порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг залишається тою, що і була.

  Зміни пов’язані з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору, а саме:

  •  нове визначення велосипедної доріжки;
  •  поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду;
  •  вказані права та обов’язки велосипедистів та детально регламентується, як вони повинні діяти під час руху;
  • регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

  Щодо велосипедистів, то адміністративна відповідальність для них також залишається незмінною, а саме за ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин) КУпАП.

  Читайте також: На Прикарпатті з початку року виявили понад 1 500 пішоходів-порушників

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!