Вакцинація від байдужості: у Франківську зняли документальний фільм “Родинна історія”

 • “Родинна історія” – таку назву має документальний фільм, створений на телеканалі “Галичина”. За спогадами своєї тітки Ольги Лавринець (з дому Кулини) історію творила авторка сценарію та режисерка Оксана Лісовська. Героїня фільму і зараз живе в Калуші, багато років вона була активісткою Союзу Українок. У спогадах розповідає про своє дитинство, юність. Дещо з цієї розповіді втілили в ігрові сюжети.

  Зйомки відбувалися в лісі поблизу села Погоня та в Калуші, в недобудованій хаті родини Тарновських, яка на час зйомок перетворилася на сибірський барак.

  Олю Кулину в дитинстві та юності зіграли Христина Ткачук і Діана Ткачук. Маму Олі – заслужена артистка України Галина Баранкевич. Оператори фільму Любомир Ботюк та Віталій Яков’як дебютували в жанрі документального фільму, як і режисерка Оксана Лісовська та художник-графік Станіслав Ігнатюк. Однак тема була близькою для всіх. Адже з таких особистих та родинних історій і складається історія країни. А пам’ятати ці події і розповідати про них наступним поколінням необхідно. Це як вакцинація від байдужості.

  Діти-акторки насправді дуже глибоко прожили біль і радість своєї героїні. Під час зйомок і після них було ще багато розмов та роздумів. Родини дівчат теж доклалися до творення фільму: Михайло Ткачук допоміг із декораціями, Тетяна Ткачук та Оксана Романюк – з костюмами для дітей. А Богдан Ткачук створив музику для фільму, яка дуже підсилила зміст та емоції.

  “Родинну історію” можна буде побачити в ефірі “Галичини” в суботу, 31 жовтня, о 21.20, та в неділю, 1 листопада, о 14.30 та 19.50. А про те, як і чому творці фільму взялися за цю роботу, вони розкажуть у програмі “Заради пам’яті”, яку можна подивитися напередодні, в п’ятницю, о 20.15, і в суботу о 9.10 та 16.20.

 • Нагадаємо, що фільм “1944. Крим. Депортація” отримав головний приз на Antakya Film Festival в Туреччині

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!