Вбили свиней і корову: на Прикарпатті приватні господарства атакують ведмеді (фото/відео)

 • Адміністрація Івано-Франківського обласного управління застерігає мешканців населених пунктів, що межують з лісовими масивами, у яких можливе проживання ведмедів, не відвідувати лісфонд.

  “На сьогодні отримали  декілька звернень щодо появи бурих ведмедів у лісових масивах Тисменицького, Коломийського та Косівського районів”, – пише Ірина Бабій, прессекретар Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

  Голова Тисменицької районної організації УТМР Володимир Приймак звернувся в управління з повідомленням, що у вихідні в с. Узин бурий ведмідь заподіяв шкоду мисливським угіддям Дністровського лісництва. Хижак знищив 4 свині, які затягнув у гущавину лісу.

  Протягом тижня хижака зафіксували у Печеніжинському лісництві (с. Молодятин Коломийського району). Ведмідь забрів на пасіку, де знищив 14 вуликів.

  Чималу шкоду клишоногий завдав приватному господарству на Косівщині (Космацьке лісництво). Хижак роздер корову.
  Лісівники застерігають прикарпатців наодинці не відвідувати лісові масиви.

  Поради, як застерегтися від нападу ведмедя:

  • Перебуваючи у місцях, де мешкає ведмідь, говоріть голосно, створюйте помірний шум – співайте, свистіть, плескайте у долоні, носіть із собою свисток або дзвіночок. Не залишайте харчі та сміття після відпочинку, щоб ведмеді не звикали до людської їжі.
  • Якщо сталося так, що ви зустрілися з ведмедем – зберігайте спокій і не пробуйте втікати. Найкраще – не обертаючись спиною до тварини, неспішно відходити на безпечну відстань. Не робіть різких рухів, не відганяйте хижака камінням чи палицею. Реакція тварини може бути непередбачуваною.
  • Щоб відвернути увагу ведмедя йому можна кинути щось зі своїх речей, наприклад шапку чи куртку. Це може зацікавити тварину на деякий час і дозволить відійти на безпечну відстань.
  • Якщо хижак кинувся у ваш бік, нападає на вас, потрібно лягти на живіт, скласти руки на шиї. Не дозволяйте, щоб ведмідь перевернув вас горілиць.

  Читайте також: косівський ведмідь Юра помер у реабілітаційному центрі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!