Вербна неділя: тисячі франківців посвятили гілки (фото)

 • Сьогодні, 25 квітня, тисячі франківців та гостей міста за християнською традицією святили гілки верби у всіх храмах міста.

  Черги людей розтягувались на сотні метрів. Більшість франківців при цьому дотримувалась карантинних обмежень.

  Багато людей приходили зі своїми гілками – втім, торгівля ними біля храмів теж процвітала. Священники кропили всіх бажаючих святою водою та говорили традиційні слова “Не я б’ю, верба б’є, за тиждень — Великдень!”

  Довідково: Вербна неділя, або як її ще називають, Шуткова неділя — це неділя, яка припадає за сім днів до Великодня. Страсний тиждень, який ще називають Великим тижнем, розпочинається Вербною неділею. Багатьма мовами світу вона називається Пальмовою неділею — з огляду на гілки пальм, що їх стелили на дорогу під час в’їзду Господа Ісуса в Єрусалим.

  Однак на слов’янських територіях, де пальми не ростуть, а весна настає з цвітіння верби, то пальмові гілки люди замінили вербними, які починають зеленіти і цвісти, та відповідно і назва свята змінилася.

  Вважається, що дерево має передати здоров’я, силу та красу людині. Освячені гілки верби, як правило, зберігають за образами, щоб віднадити стихію і нечисту силу. Деякі господарі після повернення з церкви садять декілька гілочок на городі. Це, кажуть, сприяє злагоді в родині.

  Читайте також: Пам’ятай день святий святкувати, або Що і в які церковні свята не можна робити

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!