Вересень багатий на гриби: прикарпатка зібрала 250 боровиків

 • У ці дні на Прикарпатті панує справжній грибний бум.

  У тому, що вересень відмінний час для збору грибів, переконана жителька Перегінського Вікторія Волошин. Цими днями вона з чоловіком та сином натрапили на справжнє грибне царство. Волошини зібрали 250 штук боровиків, або їх ще називають білими грибами, повідомляє “Галицький кореспондент”.

  Пані Вікторія розповіла, що вересень багатий на гриби. І цей час прийнято вважати піком тихого полювання. Перегінчанка саме в цей період заготовляє грибочки. Каже, що саме осінні гриби менш червиві порівняно з літніми.

  Різноманіття грибних заготовок, які робить Вікторія, справді вражає. Це і мариновані гриби, і паштети, і начинки для пирогів. Старі гриби, які не такі привабливі й не такі смачні, жінка висушує. Згодом їх використовує і додає у супи. Сушені гриби незамінні у приготуванні пісних страв на Святвечір.

  “Восени опадає листя з дерев, – каже Вікторія Волошин. – Щоб знайти гриба, треба обов’язково заглянути під цей килимок, що утворився з жовтобагряних листків. А щоб отримати бажаний урожай грибів сповна, треба врахувати температуру повітря і вологість в лісі. Цими днями в нас дощить, то сподіваюся грибний сезон ще триватиме довго”.

  Протягом літа 7-річний син Вікторії Максим також ходив у ліс. Хлопчик з допомогою мами вміє розпізнавати справжніх боровиків, лисичок, підберезників, опеньок, оленячі ріжки, рижики та грузі.

  Волошини переконані, що з початком дощів осінь господарює на повну. А природа карпатських гір настільки унікальна, що ступивши у ліс й самотужки зібравши бодай корзину грибочків, назавжди залишиться слід у людській пам’яті.

  Мар’яна ЛОКАТИР

  Також читайте про те, як прикарпатка збирає цілющі трави.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!