Верховна Рада підтримала будівництво Національного військового кладовища

 • Проєкт кладовища орієнтується на Арлінгтонський цвинтар у США.

  Верховна Рада проголосувала у другому читанні та в цілому за будівництво та експлуатацію Національного військового меморіального кладовища. Законопроєкт, за який проголосували депутати, передбачає зміну місця розташування кладовища, повідомили у пресслужбі Верховної Ради України.

  За законопроєкт №10289 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення будівництва та експлуатації Національного військового меморіального кладовища» проголосувало 303 нардепи. Закон необхідний для будівництва меморіального кладовища на Київщині, розрахованого на 260 га.

  «Місце розташування Національного військового меморіального кладовища визначається Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни», – йдеться у проєкті закону.

  За інформацією від урядовців, Національне військове меморіальне кладовище буде розташовуватися у селі Гатне, що у Фастівському районі на Київщині. Нагадаємо, 2 травня Верховна Рада окремим законом №9240 вже визначала місце для Національного військового меморіального кладовища біля селища Биківня. Ще раніше депутати обговорювали про облаштування кладовища на Лисій Горі у Києві.

  До слова, 7 грудня міністерство у справах ветеранів презентувало проєкт Національного кладовища в межах Гатненської територіальної громади. Під час проєктування ескізного кладовища головний архітектор Сергій Дербін орієнтувався також і на Арлінгтонський національний цвинтар у США.

  За даними Мінветеранів, на земельній ділянці у понад 260 га будуть розміщені військове кладовище, церемоніальна площа, будинок трауру, крематорій, музейно-виставковий комплекс та інша необхідна інфраструктура. Спершу планують побудувати сектор традиційних поховань, колумбарій, площу, де буде відбуватися прощання з полеглими захисниками та необхідні споруди для організації поховань.

  Закон про будівництво кладовища набуде чинності після його підписання президентом України Володимиром Зеленським.

  До теми: Від початку війни по Україні переїхали майже вісім тисяч компаній

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!