Відкрити двері для всіх: франківський театр почав створювати мультикультурний креативний центр

 • Сьогодні, 30 січня, в академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбулася стратегічна сесія, присвячену створенню мультикультурного креативного центру.

  Для роботи запросили провідних українських митців, театральних критиків, юристів, економістів та урбаністів. Яких й планують залучити до роботи в театрі. Тому тепер тут глянути можна буде не тільки вистави.

  Розпочали стратегічну сесію з авторської презентації та історії театру.

  «Ідея виникла на перетині таких інтересів як театр, мистецтво та бізнес. Ми вирішили рухатися вперед, зрозуміло, що коли ти стоїш на місці, то ти не рухаєшся зовсім, а йдеш тільки назад. Нам важливо розвивати культуру. Хочемо зробити хакатон. Тобто це обмін ідеями між різними людьми з різних галузь. Хочеться відкрити двері для всіх», – каже актор та режисер театру Олексій Гнатковський.

  Додає, що планують використовувати все приміщення театру для цього проєкту, аби відкрити усі двері для нових ідей.

  Директор Івано-Франківського театру Ростислав Держипільський каже, що театр як синтетичне мистецтво, з котрого пішли усі інші, сьогодні стає відкритим центром мультикультурності, точкою перетину і точкою притягання для митців різних напрямків та інтелектуалів нового покоління.

  “Ми починаємо процес створення сучасного мультидисциплінарного простору – постійно діючого центру креативних індустрій та комунікаційного майданчика для вас”, – додає Держипільський.

  На подію завітали експерти креативних індустрій – Роман Гавриш, Роман Малиновський, Лілія Гоголь, Ярема Стецик; архітектор та урбаніст – Анна Пашинська (MetaLab), співзасновники київського архітектурного бюро «Форма», економісти – Юрій Филюк (генеральний директор Промприлад. Реновація), Олександр Токмиленко (керівник з розвитку будівництва Промприлад.Реновація); кінорежисер Олесь Санін, композиторка Алла Загайкевич, провідні театральні критики, експерти Українського культурного центру, письменники Юрій Андрухович і Тарас Прохасько.

  Читайте також: Типологія зцілення: франківські театрали презентували проєкт із дітьми (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!