Вірастюк під крики «Ганьба» прийняв у Раді присягу народного депутата

 • У вівторок, 15 червня, відомий український спортсмен Василь Вірастюк взяв у Верховній Раді присягу народного депутата.

  Кандидат від партії «Слуга народу» був визнаний Центрвиборчкомом переможцем на довиборах до парламенту в окрузі № 87 в Івано-Франківській області, які пройшли 28 березня.

  Ухвалення Вірастюком присяги нардепа проходило під вигуки «Ганьба», пише “НВ”.

  19 травня ЦВК склала новий протокол за підсумками довиборів і визнала переможцем Василя Вірастюка. За новими даними, за нього віддали 14 811 голосів, за кандидата від “За майбутнє” Олександра Шевченка — 13 942 голоси, за Руслана Кошулинського від ВО “Свобода” — 13 463 голоси. Пізніше Верховний Суд скасував цей протокол, а ЦВК подала апеляцію.

  5 травня ЦВК відмовилась реєструвати народним депутатом кандидата від “Слуги народу” Василя Вірастюка. У комісії пояснили, що через скасування протоколу про результати виборів на окрузі № 87 в них немає підстав для реєстрації Вірастюка нардепом.

  Шевченко заявив, що Вірастюк набрав на виборах на 184 голоси менше, ніж він, але пізніше з шести округів вкрали 504 бюлетеня з голосами за переможця. ЦВК визнала недійсним голосування на дільницях №№ 260019, 260025, 260028, 260536, 261029, 260030 — під час перерахунку там виявили менше голосів за Олександра Шевченка, ніж було вказано в протоколах дільничних виборчих комісій.

  До цього Велика палата Верховного Суду визнала протиправними дії ЦВК щодо встановлення результатів виборів до Верховної Ради на окрузі № 87 в Івано-Франківській області, де, за даними комісії, переміг Вірастюк. У Верховному Суді частково задовольнили апеляційну скаргу кандидата в депутати по цьому округу Олександра Шевченка.

  22 квітня в ЦВК заявили, що кандидат від Слуги народу Василь Вірастюк офіційно обраний народним депутатом за підсумками довиборів на окрузі № 87. Згідно з попереднім протоколом окружної виборчої комісії, Вірастюк отримав 15 536 голосів виборців. Кандидат від За майбутнє Олександр Шевченко отримав 15 114 голосів.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!