“Власний дім”: мешканці сільської місцевості Івано-Франківської ОТГ можуть будувати житло у кредит

 • В Івано-Франківську затвердили Програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі “Власний дім” на 2021 – 2025 роки.

  Відповідне рішення сьогодні, 26 листопада, прийняли депутати міської ради, інформує “Галицький кореспондент”.

  Як пояснив начальник управління інтеграції громад міської ради Андрій Деркач, програма діє 1998 року і є частиною загальнодержавної програми, яка покликана сприяти розвитку індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості.

  “Суть програми надання довготривалих кредитів жителям, які проживають у сільській місцевості, а також працюють на підприємствах та установах, які зареєстровані у сільській місцевості. Тільки у такому випадку особа може претендувати на отримання кредиту”, – зауважив Деркач.

  Кредит можна взяти на 20 років під 3%. Якщо мова йде про молоду сім’ю – чоловік або дружина віком до 30 років, то вони мають можливість отримати такий кредит на 30 років. Якщо мова йде про багатодітні сім’ї, то вони можуть розраховувати на отримання безвідсоткового кредиту. У такому випадку відсотки по кредиту погашує держава.

  “Суми, які надаються, – це 400 тисяч на будівництво індивідуального житлвого будинку, 300 тисяч на придбання квартири в сільській місцевості, 250 тисяч на добудову чи реконструкцію та 100 тисяч на будову чи реконструкцію мереж”, – пояснив посадовець.

  Варто додати, що за час існування програми 53 мешканців Івано-Франківської громади вже скористалися послугами такого кредитування.

 • “Найбільше жителі приміських сіл. Зокрема, з Крихівців є 13. 9 у Чукалівці, 7 – в Угорниках. Загальна сума виданих кредитів 3 млн.990 тис. “, – розповів Деркач.

  У рамках 2021-2025 року прогнозовані показники програми становлять  45 одиниць житла – квартири та індивідуальне будівництво.

  Читайте також: У Франківській ОТГ відкриють невеликий дитсадок

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!