Вперше в Україні: на Прикарпатті будують дорогу з вугільного пилу

 • В Україні випробовують нову технологію будівництва доріг – перші 900 метрів вже є.

  На Івано-Франківщині почали прокладати експериментальну дорогу з вугілля. Унікальність полягає в тому, що для її будівництва використовують золошлаки — відходи вугільних теплостанцій, пише “Галицький кореспондент” із посиланням на “2+2”.

  На 900 м експериментальної дороги пішло 300 тонн золи, а бюджет склав 22 мільйони гривень. Фахівці запевняють, що використання золи значно здешевлює вартість дорожнього покриття, адже левова частка витрат йде на виготовлення матеріалів та їх доставку.

  Унікальне покриття роблять з жужелі – шлаків, які залишаються у якості відходів енергетичного виробництва. Використовувати золу вирішили, бо це може зекономити вартість доріг в Україні.

  Таку жужіль не потрібно спеціально виготовляти. Золу додають до асфальтної суміші замість мінерального порошку. Вугілля складає 5% від усієї суміші. Окрім цього, використання жужелі економить бітум.

  Одразу після завершення робіт на Прикарпатті фахівці візьмуться за тестування дороги. В залежності від результату, мова йтиме про будівництво автошляхів з вугілля по всій країні.

  Нагадаємо, 45 кілометрів: на Прикарпатті відремонтували дорогу Долина-Хуст

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!