Врятувалося лише 29 людей: у Франківську покажуть виставу “Бабин Яр”

 • В Івано-Франківську відбудеться прем’єра вистави “Бабин Яр”, приурочена 80-річчю з часу трагедії в Бабиному Яру.

  Вперше документальна драма пройде у середу, 29 вересня, в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка, інформує “Галицький кореспондент”.

  Ця постановка вихованців Дитячої театральної майстерні при драмтеатрі є даниною пам’яті жертвам трагедії єврейського та українського народів.

  “29 вересня виповнюється 80 років з дня трагічної події розстрілу і геноциду українців та євреїв. Для України це важлива подія, адже купа українців ціною власного життя переховували євреїв. На першому занятті з дітьми я почав говорити про Бабин Яр і половина з них не знали про нього. Можливо, це стало імпульсом до створення цього проєкту. Це 12 реальних історій людей, які вижили. Ми намагалися наближено показати історію того часу”, – розповів режисер Олексій Лейбюк.

  Режисер розповів, що під час підготовки діти самі шукали свідчення про трагедію Бабиного Яру. У роботі використали документальні свідчення, історичні факти, а також єврейські народні пісні та колискові.

  “Спочатку було важко працювати з дітьми на таку важливу тематику. Потім ми разом дивились документальні відео і коли діти почали самі приносити ті історії, я розумів, що в нас все вийде. Вони відчули ту трагедію і зрозуміли її. Діти знають, що саме вони нестимуть цією виставою, – наголошує Олексій Лейбюк

 • Загалом у виставі братимуть участь 15 учнів. Вперше постановку зіграли в червні у закритому форматі – для батьків і друзів, а в середу цю роботу можуть побачити усі охочі.

  Факти про розстріли у Бабиному Яру:

  • Наймолодшій жертві було 3 дні, тоді як найстаршій – 103 роки
  • За хвилину вбивали 40-45 людей
  • Розстріли глушили музикою і звуком літака
  • Врятувалося лише 29 людей
  • Загалом загинув 621 українець

  Читайте також: Актора Романа Луцького нагородили орденом “За заслуги”

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!