“Все так не буде”: як франківський священник щодня допомагає українцям пережити війну

 • Вже третій рік поспіль єднає багатьох українців в онлайн-молитві священник о. Іван Гнатюк з Івано-Франківська.

  Священнослужитель ламає стереотипи про церкву, він активно веде соцмережі й у такому форматі доносить слово Боже до людей, повідомляє “Галицький кореспондент”.

  Десятки тисяч на молитві

  Священник розповідає, що онлайн-ефіри почалися коли він захворів на коронавірус. Перебуваючи тоді вдома на карантині, йому дуже бракувало живого спілкування з людьми. Саме їмость запропонувала чоловікові вести прямі ефіри та молитовно єднати людей через інтернет. З того часу минуло три роки, як щодня о. Іван збирає десятки тисяч людей під час вечірньої молитви, під час Дев’ятниць та молитви на Вервиці. Основні ефіри він проводить на своїй сторінці в інстаграм, а кількість людей на ефірах лише збільшується.

  Незважаючи ні на що, отець поклав собі за місію залучати побільше людей до молитви, зокрема й молоді. Каже, що на онлайн-молитві люди навіть збираються сім’ями з одного телефону. Бували дні, що на онлайн-молитві були присутні по 150 тисяч осіб. Дуже часто люди пишуть подячні коментарі, де не лише дякують священнослужителю за спільну молитву, а й засвідчують, що навіть їхні діти віком 5-10 років, підлітки моляться на Вервиці спільно з о. Іваном.

  Блогером себе не відчуває

  Рідні військовослужбовців також просять о. Івана у молитовному захисті. За їх словами, хлопці на фронті дуже відчувають Божий захист. Про це свідчать розповіді самих військових: нерозірвані міни поблизу, куля ворога, яка пролетіла поруч маленького кишенькового молитовника та не зачепила тіло. І таких свідчень сили молитви на фронті є безліч.

  “Я не блогер і ним себе не відчуваю, – каже о. Іван Гнатюк. – Я лише хочу навернути людей до Бога, особливо молодь. Своєю діяльністю в інтернеті намагаюся донести Слово Боже до онлайн-слухачів”.

  Запрошує до Дев’ятниці

  Священник переконує, що найчастіше в церкві можна побачити людей середнього та старшого покоління. Тому проводить щоденно молитву-онлайн, відповідає на запитання. Часто, каже, люди питають порад і у побутових проблемах, і в труднощах, що склалися у сімейному житті. Отець Іван вчить своїх підписників бути християнами не лише під час Служби Божої, але і як поводитися протягом дня. Зізнається, що часто фізично часу не вистачає, але залишати повчання у соцмережах не планує. А його традиційні щоденні слова під час завершення ефіру “Все так не буде, буде краще”, вселяють віру у завтрашній день.

 • Тож сьогодні, 24 лютого, о 21 годині, у другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну о. Іван Гнатюк запрошує нас приєднатися до онлайн-молитви Дев’ятниці до Богородиці, що розв’язує вузли – за мир в Україні та в усіх наших приватних проханнях та наміреннях.

  Мар’яна ЛОКАТИР

  Читайте також: Пам’ятати тих, хто поклав життя: у Перегінському відбувся благодійний концерт

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!