Втрата 40 мільйонів: франківські депутати розкритикували скасування роздрібного акцизу на тютюн

 • Івано-Франківська міська рада звернулася до до голови ВРУ та нардепів від Прикарпаття з проханням не підтримувати прийняття законопроекту № 5600 із нормами про скасування роздрібного акцизу на тютюн.

  Відповідне звернення було прийнято на сесії міської ради у четвер, 8 липня.

  На переконання місцевих обранців, запропоновані цим проектом зміни розбалансують бюджети різних рівнів рад і погіршать ресурсне забезпечення громади.

  «У цьому законопроекті, зокрема, закладено норму щодо позбавлення бюджетів територіальних громад 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів шляхом перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплати такого податку до держбюджету, – йдеться у зверненні. –  Для бюджетів усіх територіальних громад України – це втрата 2,9 млрд гривень доходів. Для бюджету Івано-Франківської територіальної громади – це втрата 40 мільйонів гривень фінансових ресурсів. Доцільнішим є залишити чинні норми, які ефективно працюють і стабільно наповнюють бюджети громад».

  Також депутати вважають, що прийняття Законопроекту №5600 із нормами про скасування роздрібного акцизу на тютюн спричинить зростання соціальної напруги та зменшення підтримки з боку органів місцевого самоврядування до дій центральних органів влади.

 • Читайте також: Франківські депутати пропонують змінити дату Дня Незалежності

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!