Франківські депутати пропонують змінити дату Дня Незалежності

 • Івано-Франківська міська рада вимагає, щоб 24 серпня перейменували на “День відновлення Незалежності України”.

  Відповідне звернення до президента та голови ВРУ сьогодні, 8 липня, на черговій сесії зачитав секретар міської ради Віктор Синишин, пише “Галицький кореспондент”.

  “Етап відновлення української Незалежності в 1991  році — це період повторного отримання Незалежності нашої держави. Це час, коли український народ скинув з себе тягар радянської влади та наслідки окупаційного режиму, загарбання й підкорення проти своєї волі. Суверенність України було відновлено 24 серпня 1991 року Актом проголошення Незалежності України. Цей Акт став фактом продовження складного процесу тисячорічної історії державотворення”, – йдеться у зверненні.

  Відтак, депутати звернулися з пропозицією підтримати ініціативу народного депутат України Савчук Оксани та встановити днями  проголошення Української Незалежності 22 січня 1918 року як першу дату, з якої розпочався відлік історії сучасної України, а 24 серпня 1991 року визначити як дату відновлення Незалежності України. А також зазначити у Конституції України, що правонаступність сучасної Української держави започатковано ще в Руській  державі з центром у Києві, продовжено Галицько-Волинським князівством, Великим князівством Литовським та Руським, Українською козацькою державою, Гетьманщиною, Українською Народною Республікою, Західно-Українською Народною Республікою, Карпатською Україною та Українською державою, що відновлена Актом про відновлення Української держави 30 червня  1941  року.

  “Це важливе рішення. Бо навіть поляки та литовці святкують відновлення державності. Були спроби державності, тому це є важливо”, – додав міський голова Руслан Марцінків.

 • Читайте також: Експерти розповіли, як у Франківську депутати міської ради проводять прийом громадян

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!