“Вибігли з хати в чому були”: історія переселенців з Ірпеня (фото)

 • Сім’я Міхалев переїхала з Ірпеня, що на Київщині. Це місто – одне з тих, яке найбільше постраждало в цій війні.

  Їм вдалося, здавалося, неможливе – вони разом змогли виїхати до Івано-Франківська, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Івано-Франківську Архієпархію УГКЦ.

  Сім’я складається з чотирьох осіб: Сергій (батько, який отримав серйозну травму, а тому не може воювати), Леся (мама), Станіслав (старший син, 9 років) та наймолодша донька Анна-Марія (5 років).

  За словами батька, в перші дні війни буквально над їхньою хатою пролетіло два ворожі літаки, які скинули ракети в напрямку мирного кварталу.

  “Ми зі Станіславом якраз складали речі до машини, коли все це сталося… За кілька секунд пролунав вибух… Це було дуже страшно”, – пригадує Сергій.

  “Перші вісім днів війни ми жили в підвалі й бачили російських солдатів, які рухалися колоною біля нашого дому”, – розповідає Станіслав.

  “Ми не знали, куди саме їдемо, просто вибігли з хати в чому були… Так ми опинилися тут”, – розповідає мама Леся.

  За їхніми словами, сім’ю радо зустріли в Івано-Франківську та поселили в Католицькому ліцеї св. Василія Великого. Тут їм надали теплий одяг, взуття, засоби гігієни, дах над головою, а головне – почуття безпеки.

  “У вас тут дуже смачно годують. Взагалі всі люди, які нам допомагають, роблять це з великою любов’ю”, – каже Леся.

  Чи не найбільший страх цієї сім’ї – чи буде їм куди повертатися, адже біля їхнього будинку проходили важкі бої. Однак, сім’я переконана, що все – в Божих руках.

  “Ми віруючі люди, отож довіряємо Богові. Якщо Господь захотів, щоби ми жили, щоби ми вибралися з того пекла, напевно Він і надалі піклуватиметься про нас”, – каже Сергій.

  Сьогодні старший син відвідує онлайн-уроки в одній з місцевих шкіл, а його 5-річна сестра Анна-Марія полюбляє різні заходи, які волонтери влаштовують для вимушених переселенців у Католицькому ліцеї св. Василія Великого.

  “Перше, що зроблю після війни, – каже Станіслав, – піду з батьками у похід. Хочу відвідати Карпати, заночувати у наметі. І дуже не хочу, щоби над нами ще колись літали військові літаки”.

  Читайте також: Івано-Франківськ готовий прийняти ще 100 тисяч переселенців

  В Івано-Франківську бар переобладнали під прихисток для переселенців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!