Вийшов новий роман про Олексу Довбуша

  • Здається, що описані, переписані, переказані історії про так званого «карпатського Робін Гуда» вже вичерпали себе і сказати щось нове радше неможливо, аніж реально.

    Проте новий роман прикарпатської письменниці Марії Дзюби «Писане серце» (Див. Дзюба Марія. Писане серце: роман, Львів: Апріорі. 2020. 452 с.) зумів заговорити до свого читача раніше невідомими істинами та символами, інформує “Буквоїд”.

    Народний месник Олекса Довбуш у романі письменниці постає збірним образом тих кмітливих та непокірних «гуцульських стрільців», які так ревно та наполегливо відстоювали права простих селян. Знахабнілі польські магнати, панки та підпанки пекучими батогами своїх податків, наруги та знущань в’їдалися у шкіру беззахисного сільського люду. Здавалося, що ці знущання триватимуть вічно і вирватися з-під ганебного панського чобота неможливо. Але, як у добрій та гарно скомпонованій казці, з’являється герой, який береться покласти край жорстокому пануванню та знущанню над людьми. Слід звернути увагу на те, що із тексту авторки можна відчути не лише сильний та мужній дух Довбуша, а ще і його ніжну й трепетну душу, яка здригається від гучної гуцульської пісні, тривожиться від символічних знаків природи і з таким трепетом та пієтетом піклується про своїх побратимів, що це викликає повагу та захоплення.

    До теми: Юрій Андрухович презентував у Франківську новий роман

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!