Вимолені діти

 • Ніщо і нічого у цьому житті не дається просто так, а особливо, коли мова йде про дар батьківства. У цьому точно переконані наші герої – подружні пари, які роками різними способами намагалися стати батьками, чули десятки діагнозів і, щонайгірше, важких висновків – «ніколи». Але там, де безсила людина, завжди є щось більше та сильніше.

  Повернулася, щоб допомагати

  В Івано-Франківську у храмі Святого Йоана Хрестителя, що на вулиці Микитинецькій, є чудотворна ікона Матері Божої Ласкавої Станиславівської. Копію ікони у травні 2010 року повернули у місто з Польщі, куди її вивезли на початку ХХ століття. З того часу ікона творить дива.

  На душпастирській практиці настоятеля храму, який і був ініціатором повернення ікони до рідного міста, отця Володимира Вінтоніва – численні видужання вірян від важких хвороб, психічних розладів, успішні операції, допомога у вирішенні життєвих проблем, які відбувалися саме за посередництва ікони.

  Та найбільшою популярністю Ласкава Станиславівська користується серед подружніх пар, котрі не можуть завагітніти.

  Отець Володимир каже, що вже понад 10 років до його церкви приходять жінки, чоловіки, сімейні пари – практично в останній надії. Багато розчарованих, зневірених, тих, хто вже опустив руки, але ще має надію, що почує таке бажане «мама» і «татко».

  Біля чудотворного образу священник щотижня служить молитви за дар батьківства і материнства, до Матері Божої, що розв’язує вузли, а також Помпейську дев’ятницю у різних намірах. Практикує давати великі копії ікони додому, щоб у сімейному колі віряни могли молитися до Ласкавої.

  «Великі репродукції ікони спеціально освячую доторком до чудотворної ікони. Вони набувають тих самих властивостей, що і сама Ласкава. Адже люди є з різних куточків не тільки Прикарпаття, але й всієї України. І це дає їм можливість вдома молитися», – пояснює отець.

  На запитання, що ж є вирішальним у тому, що жінки таки вагітніють, отець відповідає ствердно: «Мати Божа Ласкава».

  …Я більше не пішла до лікарів

  Як розповідає іванофранківка Оксана Грейда, у неї були проблеми зі здоров’ям, далі була операція. У 2014 році, після операції, лікарі дали подружжю пів року, щоб завагітніти. Але нічого не вийшло. Тоді один з лікарів повідомив, що вона ніколи вже не зможе мати дітей.

  «Уявіть собі, який стан пустки і беззмістовності життя я відчула після цих слів, – розповідає Оксана зі сльозами на очах. – Я плакала три дні безперестану. Тоді зрозуміла, що все в руках Божих: якщо я маю бути матір’ю, то я нею буду, а якщо ні – то значить така воля Божа. Після цього я більше не пішла до лікарів…»

  Це при тому, що Оксана Грейда сама медик. Загалом подружжя не мало дітей довгих 14 років. І зараз, через стільки часу, жінка усім своїм знайомим лікарям каже: «Ніколи не кажіть людині слова «ніколи». Вважає, медики не мають права цього робити, адже тільки Бог знає, як буде насправді.

  У 2017 році у Фейсбуці жінка натрапила на історію про чудо за посередництва ікони Матері Божої Ласкавої Станиславівської. Згодом натрапила на ще одну. Так вона побачила у цьому знак.

  «Кажу до чоловіка – ну, ми вже мусимо йти, бо це не просто так, – пригадує Оксана. – Ми пішли. День у день ми ходили до церкви п’ять місяців, паралельно їздили по інших святих місцях – на прощі, до сестри Ліджі. Взяли ікону додому, молилися Помпейську дев’ятницю. Чекали, що так відразу все і настане. Але так не було. Прийшло знову якесь розчарування… Але ненадовго. Я випадково роблю тест, він позитивний».

  Далі усі плакали – на роботі, вдома, родичі, друзі. Адже усі знали, як довго вони на цю дитину чекали і як вона була потрібна їхньому подружжю. Оксана додає, що головне – це віра та щира молитва. Проте не меншу роль відіграє й робота як психолога отця Володимира. Мовляв, саме під час навчань у церкві зуміла зрозуміти себе та навколишніх, подивитися на проблему по-іншому, пробачити тих, хто образив і, зрештою, пробачити й себе.

  «Це була велика психологічна робота отця Володимира, – акцентує Оксана. – У нього є надзвичайний дар налаштувати, підказати і розібратися зсередини у проблемі. Бо пробачаєш і себе, і тих, хто тебе ображав, це дає результат. Це дає велике психологічне розвантаження й умиротворення. Від того часу я зрозуміла, що не сама. Бо я чомусь завжди думала, що я одна на цьому світі з такою проблемою».

  Зараз у сім’ї вже двоє діток – майже трирічна Марина та піврічний Ілля. Однією з причин того, що у них щаслива сім’я, Оксана називає те, що чоловік Микола завжди був поруч. І вона постійно відчувала підтримку. «Ми разом уже 17 років, і поки ми ходили у церкву, у нас був повний спокій у домі, у нас не було сварок, суперечок, нас все влаштовувало», – говорить Оксана і додає, що й не уявляє, як жила дотепер, без дітей.

  Молилися усією родиною

  Подружжя Ірини та Олександра Савлюків з Калуша на свого первістка чекали сім років. Одружилися у 2010 році, Ірині був 21 рік. Перші чотири роки навіть не задумувалися про дітей. У 25 років Ірина завагітніла, але плід завмер… Після цього ніяк не могла завагітніти. Пара лікувалася та консультувалася як в Івано-Франківську, так і за межами. Медики все більше налаштовували на штучне запліднення. Тоді Ірина натрапила у мережі на інформацію про чудотворну ікону.

  «Прочитали, що буде Служба Божа за дар материнства і батьківства, вирішили піти – просто сіли з чоловіком після роботи і поїхали в Івано-Франківськ, до церкви. Думали спробувати раз, подивитися, що і як, – розповідає молода мама. – Але у щоденній молитві до Ласкавої Станиславівської наша родина пробула майже рік».

  «Щодня з усіма рідними ми молилися, і аж на четвертій Помпейській дев’ятниці, у листопаді 2017 року, дізналися, що ми вагітні. Зразу я навіть і не повірила, що це може бути. Перевірилася на УЗД, проконсультувалася у лікаря – і дійсно, це була вагітність», – пригадує той момент Ірина.

  У липні 2018 року у подружжя народився син Матвій. Але коли жінка дізналася, що вагітна, молитви не залишала. Всю вагітність молилася і зараз продовжує. Зрештою молитва та ікона з ними досі. «Вірю, що саме віра і молитва до Матінки Божої, часті сповіді і причастя нам допомогли», – переконує жінка.

  Ніхто не знає, як має бути

  До церкви подружжя Ірини та Романа Пелихів з Івано-Франківська привела співробітниця, яка їздила до ікони на молитви зцілення.

  «Ми з чоловіком вже давно були одружені, дітей планували. Але коли вже почали про це задумуватися більш серйозно, то чомусь ніяк не виходило. Пішли по лікарях. Ніхто якоїсь конкретної проблеми і не бачив, але й допомогти нам не міг. Дійшло до того, що лікарі радили шукати якісь генетичні проблеми», – розповідає Ірина.

  Але вона вирішила піти до церкви. Коли вперше зайшла у маленький храм на околиці Івано-Франківська, де власне і перебуває чудотворна ікона, то була вражена присутністю молодих людей, які прийшли з конкретною проблемою.

  Людей було небагато, але усі вони знали, чому прийшли. Це були молоді, часто заможні пари. Ті, хто обійшов багато різних лікарів, лікувався, але дітей так і не мав. Так вона почала молитися дев’ятниці.

  «Потім настав такий період, що було вже не до планування, і ми трохи відійшли від нашого наміру. І якось у грудні 2016 року, взагалі не очікуючи, я дізнаюся, що вагітна. Але цьому передувала ситуація, що спільно молилися за мою співробітницю, котра мене й привела до ікони. На той час у неї були проблеми, і їй потрібна була підтримка. І ось так, читаючи молитви за неї, і ми отримали те, що так хотіли», – пригадує жінка.

  У липні 2017 року у пари народилася дівчинка Софійка. Коли дочці виповнилося два роки, жінка завагітніла вдруге – 10 місяців тому в сім’ї з’явився хлопчик Данилко.

  «Коли вже прийшла у церкву з другою дитиною, то я стала і думаю собі: Боже, коли раніше сюди йшла, то не знала, чи матиму хоча б одну дитину, а зараз маю вже двох. І дійсно, на все є вища сила – воля Божа. Ніхто не знає, як має бути, а Бог має на нас плани», – міркує Ірина.

  Марія ЛУТЧИН

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!