Вистава-терапія: Франківський драмтеатр презентує постановку «Мадам Елен»

 • Завтра, 24 вересня, Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка презентує свою нову виставу «Мадам Елен».

  Режисер нової постановки – Жуль Одрі. Директор театру Ростислав Держипільський розповів, що вистава мала відбутися ще 18 березня, але її не зіграли через початок карантину. Щоправда, глядачі таки встигли придбати квитки.

  «Тому «Мадам Елен» ми граємо чотири дні: з 24 по 27 вересня. 24 вересня виставу побачать глядачі, які купили квиток на 18 вересня, а 25 – ті, які мали квиток на 19 вересня», – каже Держипільський.

  Оскільки Івано-Франківськ після тритижневого перебування у “червоній зоні” карантину потрапив до “помаранчевої”, франківський драмтеатр повернувся на рідну сцену. До цього вони грали на горі Піп Іван, у Богородчанах та на інших майданчиках.

  Передісторія вистави «Мадам Елен» почалася, коли режисер познайомився з однією пані, яка мешкає в Івано-Франківську, але родом вона із Франції. Її батьки були українцями, але через історичні катаклізми переїхали до іншої країни. Однак згодом вони змушені залишити власний дім і переїхати з дітьми на окуповану радянським режимом рідну землю. Жуль Одрі після розповідей жінки поїхав до її рідного міста Ґурже. Саме так з’явилася ідея показати на сцені долю двох країн через життя людини у форматі фантастичного розслідування на основі реальних подій у період від Другої світової війни і до наших днів.

  «Все почалося з одного інтерв’ю з журналісткою, яка говорить французькою. Ця вистава для мене не документальна, не драма, а історія про дружбу між двома людьми, про спільне між нашими народами. Це важлива тема про еміграцію», – каже Жуль Одрі.

  Заслужений артист України, який гратиме у цій виставі роль француза, Юрій Хвостенко наголошує, що це незвичайна вистава, яку вже бачили раніше у театрі.

  «Це інтерв’ю-сповідь. Це терапія Жуля та Елен. Там є їхні переживання. Вона дуже незвична та особлива», – каже актор.

  До теми: Вистава франківського драмтеатру може стати кращим експериментом

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!