Взимку на українців чекають відключення електроенергії

 • Українців закликають ощадливо споживати електроенергію.

  Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що протягом останніх місяців українська енергосистема зазнала найбільших пошкоджень від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

  «На сьогодні ми вже втратили близько 8 ГВт потужності в системі. Якби це відбулося в будь-якій іншій країні, був би вже тотальний блекаут. Ситуація складна. Але світло сьогодні є, система збалансована, і це – результат важкої праці енергетиків, які щоденно, цілодобово працюють над тим, щоб підтримати систему», – зауважив Герман Галущенко.

  Міністр наголосив, що взимку можливі обмеження у постачанні електроенергії. Крім того, росіяни можуть завдати нових ударів по енергетичних об’єктах України. Герман Галущенко порадив «готуватися до важкої зими» та вже зараз економити електроенергію. Він також наголосив, що енергетики роблять все можливе, щоб уникнути обмежень.

  «Навіть, якщо ви не маєте обмежень сьогодні, треба розуміти, що триває війна і десь у цей час ці обмеження є. Тому дуже важливе ощадливе використання електроенергії», – наголосив міністр енергетики.

  Герман Галущенко також наголосив, що труднощі з електропостачанням можуть бути і влітку. Водночас у цей період року балансувати систему допомагають потужності відновлюваних джерел енергії, зокрема сонячні електростанції.

 • До теми: В Україні обговорюється питання щодо ймовірного підвищення тарифу на електроенергію

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!