Як на Івано-Франківщині працює релокована “Резиденція янголів”

 • Понад дві з половиною тисячі янголів з текстилю, воску, шкіри, соломи, кераміки та бісеру з усіх областей України та 72 країн світу налічується у “Резиденції янголів” у Долині, що на Івано-Франківщині.

  Збирає янголів з 2014 року Олена Стеценко з Кремінної, що на Луганщині. Через велику війну жінка переїхала на Івано-Франківщину. Сюди вона евакуювала приблизно 85% від зібраної експозиції, пише “Суспільне”.

  Олена Стеценко — керівниця організації “Громадянський корпус”. У Кремінній вона створила “Музей на крилах”. Ця ідея виникла в Олени у 2014 році після розмови зі своєю 9-річною донькою Поліною.

  “Дитина попросила, щоб її відпустили до школи саму, без батьків. Поліна зателефонувала мені: “Мамо, я виконала все, як ти казала. Пропустила танки, а потім перейшла дорогу”. Того дня вона перейшла не через дорогу, а зі свого безтурботного дитинства у дитинство, обпалене війною”, — пригадує Олена Стеценко.

  Донька Олени написала рядки до вірша: “Так мало мирних років у нашій історії, багато болю, втрат на нашій території. Від війни у нас така вже втома. Янголи, повертайтеся додому”.

  З 2015 року виставка янголів, які зібрали матір та донька, мандрувала Україною. У 2019 році її презентували у Києві. Через пандемію COVID-19 експонати залишалися у столиці до 2022 року.

  Янголів перевезли на Івано-Франківщину вже під час повномасштабної війни. У грудні 2023 року Олена Стеценко відкрила “Резиденцію янголів” в орендованому комунальному приміщенні. У Долину вдалося перевезти 85% експозиції.

 • За словами Олени, цей проєкт презентує Луганщину та є майданчиком для підтримки переселенців.

  “Це все робили власноруч переселенці. Тут об’єдналися і Харківщина, і Донеччина, і Луганщина, і Київщина — розуміли, що потрібно цей майданчик мати. У “Резиденції янголів” також збирається луганська “діаспора”. Бо є люди, які вже двічі переселенці”, — каже Олена Стеценко.

  Читайте також: Отямився, коли пакували у чорний пакет: історія порятунку прикарпатського бійця

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!