«Ми їх не забуваємо»: У Франківську відкрили благодійну виставку на підтримку полонених моряків (фоторепортаж)

Сьогодні, 10 червня, у мистецькому підземному переході «Вагабундо» відкрили благодійну виставку «Повернення додому».

Івано-Франківськ став восьмим містом, яке долучилося до підтримки полонених Росією українських моряків. Митці з різних куточків України писали картини, які будуть подаровані героям після їхнього звільнення.

Відкрили виставку показом фільму, який відтворив події, що відбувалися 25 листопада. Ідея заходу належить батькові полоненого моряка Андрія Ейдера – Дмитру, який разом із новою дружиною Євгенією організував захід:

“У такий спосіб ми вирішили підтримати моряків. Є 24 картини, саме стільки, скільки є полонених героїв, і вони вже їм належать. Ці роботи є репродукціями до полотна «Маленький кораблик повертайся додому» польської художниці Беати Куркуль. Це вже восьма виставка, і згодом ми поїдемо далі, і за межі України також”, – каже Дмитро Ейдер

Мачуха Андрія Ейдера зауважує, що ці роботи, вони показуватимуть доти, поки не об’їдуть усі міста звідки хлопці родом і сподівається, що моряки якнайшвидше будуть звільнені й приєднаються до них:

«Андрій твердо вирішив обрати такий шлях і навіть жартує, що він у СІЗО перебуває довше, ніж на службі. Коли мав змогу писати, то казав, що це єдине, що його тримає. Російське телебачення їм говорить, що їх забули, що вони сміття, тому дуже важливо їх підтримувати, – розповідає пані Євгенія.

Євгенія Ейдер зазначає, що свою картину Беата Куркуль створила на другий день полону і безкоштовно віддала їхній сім’ї:

“Побачивши у соцмережі роботу художниці, я написала їй чи можна її купити, а вона взяла і подарувала полотно нам. Тоді ми вирішили, що нашою відповіддю повинна бути така виставка. На мій заклик відгукнулися дуже швидко – за тиждень 24 митця приєдналися до проекту. Ми хочемо показати хлопцям, що ми їх не забуваємо”, – каже жінка.

Дмитро Ейдер презентує і благодійний проєкт: Народна нагорода “Нескорений духом”. Чоловік розробив нагороду для моряків, а реалізують її ковалі з усієї України. На них буде гравіювання «Не скорений духом», імена моряків, координати та інша символіка.

«Вони абсолютно заслуговують на відзнаку. Роботу робимо безкоштовно, зараз збираємо кошти на оплату матеріалів. Деталі руків’я і прибори на ножнах, будуть відливатись з бронзи. Кортики будуть вручені офіційно після звільнення хлопців з полону», – розповідає Дмитро Ейдер.

У рамках заходу відбувається також благодійний ярмарок, на якій гості та мешканці міста зможуть придбати картини, ювелірні, шкіряні та керамічні вироби, а також інші вироби мистецтва. Всі виручені кошти передадуть батькам полонених моряків.

Нагадаємо, наразі у РФ не збираються виконувати вимогу Трибуналу про звільнення українських моряків. 

   

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!