Їжа в цифрах: у франківських школах запрацювала Е-програма

 • Із 1 листопада в Івано-Франківську запровадили електронну програму «Контроль шкільного харчування» у закладах загальної середньої освіти. Вона працює на базі технології блокчейн. Наразі доступ до неї мають тільки шкільні адміністратори та регіональний адміністратор Департаменту освіти та науки.

  В Івано-Франківську, як в інших містах, є діти пільгових категорій, які харчуються у навчальних закладах за кошти місцевого бюджету.

  «У нашому місті 25% пільгових категорій, яким місто компенсує плату за харчування. В грошовому еквіваленті це 25 – 27 мільйонів гривень. По аналогії інших міст, бачивши їхню практику, ми вирішили спробувати систему електронного підрахунку порцій. Сподіваємось, вдасться зекономити кошти, які надалі направимо на вдосконалення тих самих харчоблоків», – каже заступниця міського голови Вікторія Дротянко.

  У департаменті освіти та науки Івано-Франківської міської ради кажуть, програмою дуже добре і зручно користуватись.

  «Тут неможливо підтасувати результати чи внести зміни. Цей проект насамперед переслідує мету, щоб контроль харчування в громаді вівся прозоро і відкрито», – розповідає заступниця директора департаменту освіти та науки Наталія Микула.

  За її словами, тепер можна швидко отримати інформацію про те, скільки дітей пільгових категорій прохарчувалось за день, скільки видали сніданків чи обідів і скільки це коштуватиме бюджету.

  «Ми можемо вирахувати видатки на один день, тиждень чи місяць і мати цілісну картину харчування. Проєкт також передбачає підготовку електронної звітності, адже школи кожен місяць передають акти виконаних робіт для оплати. Програма все сама підраховує, тож зараз це дуже зручно», – додає Наталія Микула.

 • І в цьому вже переконались у початковій школі №26. Тут навчається 381 дитина, з них 80 пільгових, які харчуються безкоштовно, за рахунок коштів міського бюджету.

  «Раніше контроль за шкільним харчуванням вівся у паперовому варіанті. Ми щоранку збирали інформацію про відсутніх дітей, а вже потім формували списки дітей, які мають пільги на сніданки чи обіди. З появою програми стало легше, швидше і оперативніше мати загальну картину з харчуванням, адже ми зразу бачимо кількість пільгових діток, чи вони присутні у школі», – пояснює шкільний адміністратор початкової школи №26 Ольга Ярош.

  Планується, що вже з січня наступного року батьки матимуть на сайті персональні кабінети. В них розміщуватиметься інформація за кожен день і батьки знатимуть чи їхня дитина снідала, чи обідала в школі. А також в планах зробити можливість перегляду шкільного меню для батьків учнів.

  Читайте також: Нові зміни: у Бурштинській ОТГ дистанційно навчатимуться лише учні 5-11 класів

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!