З 4 травня ВЛК не вказуватиме “обмежено придатний”

 • З 4 травня в Україні майже повністю скасували індивідуальну оцінку придатності, коли військово-лікарська комісія могла обирати формулювання “обмежено придатний”.

  Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на зміни до наказу Міноборони №402, який регламентує роботу військово-лікарських комісій.

  Цей наказ набирає чинності 4 травня.

  За даними видання, головною новацією документа є те, що майже повністю (за винятком чотирьох випадків) скасовано індивідуальну оцінку придатності, коли ВЛК могла обирати між формулюваннями “придатний”, “непридатний” та “обмежено придатний”.

  У багатьох випадках формулювання “обмежено придатний” до служби за умов воєнного стану замінили на таке:

  “Придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони”.

  Зазначається, що людину з таким записом у військовому квитку можуть мобілізувати, якщо у війську є потреба в поповненні саме цих підрозділів.

 • Відтепер чоловіки у віці 18–60 років, які мали статус “обмежено придатний”, повинні знову пройти ВЛК. На це є час до 4 лютого 2025 року.

  Для цих людей комісія вказуватиме лише 2 статуси: придатний або непридатний. 

  Читайте також: У Франківську покажуть фільм про загиблого героя Дмитра Коцюбайла “Да Вінчі”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!