З січня в Україні по новому нараховуватимуть плату за доставку газу

 • З 1 січня 2023 року всім споживачам прийдуть оновлені суми у платіжках.

  Українці цілий рік сплачують фіксовану суму за доставку газу, яка залежить від двох показників: тарифу тієї компанії, яка займається розподілом газу, а також кількості газу, яку використали з жовтня 2021-го до жовтня 2022-го,  пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в області.

  Так, для деяких українців платіжка за газ у 2023 році може знизитись, оскільки вони зменшили споживання газу у порівнянні з попереднім газовим роком, тож платитимуть за розподіл менше. Хто ж навпаки спалив більше, побачить у платіжках і більші цифри.

  Газова компанія для розрахунку плати за доставку зважає на те, скільки кубометрів використано з жовтня позаминулого року до жовтня минулого року. Отриману суму ділять на 12 та множать на тариф.

  Сам тариф на розподіл під час війни не змінюється, оскільки Президент підписав мораторій на підвищення тарифів. Тож чинні тарифи залишаються актуальними до закінчення воєнного стану та шість місяців після його завершення.

  Споживачі не можуть не платити за доставку газу. Тож навіть якщо вони не проживають у квартирі чи будинку, але він підключений до труб, все одно будуть вимушені заплатити за послугу.

  У такому разі вони сплатять за обов’язковий мінімальний об’єм газу:

  • для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі – 39 кубометрів газу на рік;
  • для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі – 126 кубометрів газу на рік;
  • для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, зокрема – для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим – 314 кубометрів газу на рік.

  Нагадаємо, що для різних облгазів тарифи різняться. Це залежить від ряду факторів: від регіону, кількості споживачів та розміру витрат для забезпечення функціонування мережі.

  Тариф на розподіл газу на 2023 рік становить:

  •  Івано-Франківськгаз – 2,23 грн/м куб;
  •  Тисменицягаз – 2,39 грн/м куб.

  До теми: Через пошкодження ТЕС збільшився дефіцит електроенергії, – “Укренерго”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!